У Луцьку люди з донорськими органами висадили алею. Фоторепортаж

У Луцьку люди з донорськими органами висадили алею. Фоторепортаж
Наталія Омельчук - єдина волинянка, яка живе з пересадженим серцем

У Луцьку на території Волинської обласної клінічної лікарні пацієнти, які пережили пересадку органів, висадили алею сосен.

Акція на підтримку трансплантації відбулась у середу, 29 травня.

Голова громадської організації «Національний рух «За трансплантацію» Юрій Андреєв розповів, що наразі на Волині 31 людина живе з трансплантованими органами (1 – з серцем, 3 – з печінкою, 27 – з нирками). Ще 193 потребують операції.

Щодня в Україні в середньому помирає дев’ять людей, які не дочекались пересадки.

«Закордоном Україна оплачує операції. Але з тисяч їдуть сотні. Кожного дня ми втрачаємо українців, яких ми могли б врятувати. У нас для цього є всі можливості. Є закон про трансплантацію, але не в ньому справа. Немає деяких підзаконних актів, реєстру людей, які потребують пересадки і тих, які її перенесли. Не у всіх лікарнях є обладнання для діагностики смерті мозку, якщо ми говоримо про пересадку від померлих», - сказав Юрій Андреєв.

Громадський активіст Юрій Андреєв

Також є проблема з забезпеченням ліками людей, які перенесли трансплантацію. МОЗ закуповує дешевші аналоги, які пацієнти відмовляються приймати. В результаті вони звертаються до обласної влади і вона виділяє гроші на дорожчі препарати.

Оскільки немає реєстру та необхідної апаратури, трансплантацію від померлих в Україні зараз майже не проводять. Лише – від живих родичів. Хоча, лікарі постійно навчаються.

Зі слів головного лікаря обласної лікарні Івана Сидора, заклад готує фахівців, які можуть пересаджувати печінку, легені та серце.

Волиняни з пересадженими органами посадили 21 сосну на знак подяки донорам.

Головний лікар Волинської обласної клінічної лікарні Іван Сидор
Активістка та волонтерка Наталія Попова
Ольга Проніна віддала частину печінки своїй доньці Мілані


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Показати коментарі (1)
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Ремонт проспекту Волі в Луцьку триватиме два роки
Наступна новина У парламенті пропонують перейменувати дві області
Останні новини
Схожі новини