Луїза Оляндер - заслужена професорка ВНУ імені Лесі Українки, докторка філологічних наук, завідувачка кафедри слов’янської філології, яка незабаром святкуватиме своє 88-річчя. Понад пів століття вона навчає студентів університету, однак цьогоріч вперше випробовувала методи дистанційного навчання.
Про це професорка розповіла в коментарі журналістці студентського інформаційного порталу «Нівроку».
«Не можна все життя їсти одну картоплю», - іронічно говорить про онлайн-роботу зі студентами Луїза Оляндер.
Професорка наголошує, що легко усе опанувала і поєднує різноманітні платформи для ефективного навчання.
«Лекції я читаю у вайбері або скайпі. Текстові завдання мені надсилають поштою. А індивідуальні поради даю переважно під час особистої телефонної розмови. Якщо виникають проблеми, допомагає лаборант», - розповідає викладачка.
Луїза Оляндер віддає перевагу живому спілкуванню, однак позитивно сприймає всі сучасні технічні можливості.
«Мені здається, що безпосереднє спілкування нічим не можна замінити, але його треба розумно поєднувати з дистанційними формами. Добре, що ми маємо Інтернет і можемо продовжувати навчання, однак мені не завжди вдається показати весь матеріал, принести деякі книжки.
Тому, якщо гострої потреби немає, не варто відкидати традиції. Реальні зустрічі краще поєднувати з усіма методами, які існують в онлайн-режимі», - вважає професорка.
Вона вбачає переваги дистанційного навчання і радить сповна використовувати цей досвід. «Робота на відстані допомагає економити багато ресурсів і викладачів, і студентів. Вона вимагає нових методик, які ми ще не знаємо, але будемо шукати», - говорить викладачка.
Також Луїза Оляндер розповідає, що давно займається самоосвітою через інтернет.
Вона часто слухає лекції філософів і мовознавців, бере участь у наукових обговореннях і робить дослідження з фахівцями з усього світу.
Читайте також:
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.