Аза Голощапова, переселенка: Усі ми різні, але всі ми – українці!

Аза Голощапова, переселенка: Усі ми різні, але всі ми – українці!

«Ми живемо тут вже 3 роки, і неодноразово стикались із стереотипами щодо переселенців у мешканців Волині».

«На наш погляд, це відбувається тому, що певна велика кількість людей не мають досвіду особистого спілкування з переселенцями. Або комусь трапилось на своєму життєвому шляху зустріти погану людину, (на жаль, такі є серед мешканців різних регіонів України), і це сформувало його думку про всіх переселенців», - стверджують люди, які кілька років тому покинули власні домівки й з одного кутка країни вимушено переїхали в інший.

Підсумкова зустріч та прес-конференція проекту «Український Донбас: незнайомі сторінки», який реалізовувала ГО «Переселенці Криму та Донбасу», відбулась цими днями в Inner Space за участі переселенців з Донецької та Луганської областей, журналістів і учасників проекту. В рамках проекту проводилось чимало заходів, які дозволяли учасникам сформувати свою думку про мешканців Донбасу.

На тематичній зустрічі луцькі студенти зустрічались із Михайлом Жиліним – ветераном АТО, в минулому завідувачем трупою Донецького українського музично-драматичного театру, який розповів про те, що 60 % постановок йшли в театрі українською мовою, але в театрі завжди був аншлаг. Пишався своїми побратимами з Донбасу, які «захищали б Україну, якщо війна розпочалася б навіть в Закарпатті або на Волині». Він також казав: «Патріоти в Донбасі були і є. Саме вони зараз допомагають нашим ВСУ, збираючи дані про розташування бойовиків».

Про те, як українська культура за часів незалежності почала відроджуватись на Донбасі, і що цьому процесу заважало, поділилась активна учасниця цих подій Світлана Єременко. Під час Живої бібліотеки луцькі студенти спілкувалися з донецькими, дізнавались більше про історію, довоєнне життя, традиції та звичаї Донбасу. Активісти молодіжних ГО та фахівці державних установ та організацій Волині, які працюють з молоддю та ВПО, брали участь у грі «Step forward». Саме таким чином вони мали можливість ознайомитись з проблемами, які мають переселенці, та знайти шляхи їх вирішення. У ГО «Переселенці Криму та Донбасу» переконують: переселенці – не проблема, це великий ресурс, жива сила, енергія, це люди, яких потрібно використовувати в мирних цілях.

До слова, 25 серпня представники організації братимуть участь у міському інтеркультурному фестивалі, на якому знайомитимуть зі звичаями і культурою  Приазов’я та Слобожанщини. «На жаль, до війни жителі різних регіонів України мало цікавились історією, традиціями і життєвим укладом один одного. Ми тільки тут почали знайомитися з історією Волині, а місцеві жителі навряд чи знають письменників (окрім Сосюри та Стуса) чи художників Сходу України. Ми не стверджуємо, що Донбас був україномовним регіоном, але треба бачити, як кажуть, «об’єктивну картину»…

Координатор проекту Аза Голощапова, каже, що серед переселенців Луцька є велика частина активних людей, які готові змінювати життя навколо себе на краще. Адже, за статистикою, 70 % переселенців не планують повертатися додому після завершення АТО. Тому зацікавлені, щоб їх сприймали за їхніми вчинками та взаємовідносинами.

Сама Аза переїхала до Луцька ще 2014 року. До цього мала великий досвід громадської роботи, тому одразу долучилась до ГО «Переселенці Криму та Донбасу». За три роки брала участь у різних ініціативах, проектах. Була керівником проекту з працевлаштування та перенавчання переселенців та воїнів АТО, консультувала переселенців з питань самозайнятості, допомагала їм у вирішенні побутових проблем.

Впевнена, що не зважаючи на складні обставини, потрібно рухатись вперед, працювати, будувати нове життя. В нашій країні ще багато чого потрібно змінити на краще, тому є де сили прикласти. Головне у вмінні жити разом – чути, розуміти, поважати один одного. Потрібно більше спілкуватись, цікавитись історією та звичаями різних регіонів України. Там, де є знання, не буде міфів.

Наприкінці зустрічі Аза сказала: «Усі ми різні, але всі ми – українці. Тому порозуміємось, і все буде добре».

Юлія Книш


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У луцькій лікарні помер учасник кривавої ДТП на Конякіна
Наступна новина Трагічна доба в зоні АТО: 9 загиблих
Останні новини
Схожі новини