Безвіз в Україні: за що можуть не пустити в ЄC

Безвіз в Україні: за що можуть не пустити в ЄC

За місяць безвізовим режимом з ЄС скористалися 95 тисяч 461 громадянин України. І на майже 100 тисяч українців, які перетнули кордон ЄС без віз, припадає 50 відмов.

За словами речника Держприкордонслужби Олега Слободяна, причиною більшості відмов було не підтвердження мети поїздки.

Як відомо, з опівночі 11 червня 2017 всі громадяни України, у яких є біометричний паспорт, отримали можливість відвідувати без віз 30 країн Європи: усі країни ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії, а також Швейцарію, Ліхтенштейн, Ісландію та Норвегію. Українці можуть перебувати там до 90 днів упродовж кожних 180 днів.

З огляду на це радимо перед мандрівкою ретельніше готуватися до розмови з прикордонниками. Навіть якщо ви чи ваші близькі не знаєте іноземної мови, випишіть собі перед виїздом основні пункти, які збираєтеся відвідати, місця вашого проживання на території шенгену, а також маршрут і дати повернення додому.

Будьте готові відповісти на такі запитання прикордонників:

– про повернення до України або виїзд з Шенгену. Не обов’язково мати зворотного квитка, але поясніть прикордоннику, коли і як саме ви повертаєтеся.

– про мету поїздки. Всі «не робочі» поїздки є легальними. Тому туризм, бізнес, конференції, відвідування родичів, весілля у друга і так далі – все це підходить прикордонникам.

– місце вашого проживання – готелі, хостели, кемпінги, зупинка у друзів. Тільки пам’ятайте назву і адресу місця проживання.

Головне – не плутатися у відповідях і чітко знати, які міста плануєте відвідати. В іншому випадку ви можете потрапити під додаткову перевірку.

Основні причини відмови у в'їзді в ЄС

Загалом список причин, у зв’язку з якими громадянину України може бути заборонено перетинати кордон з Євросоюзом, виглядає так:

– особа перебуває у списку людей, що становлять загрозу суспільному порядку, суспільному здоров’ю чи внутрішній безпеці;

– українець у списках осіб, в’їзд яких, хоча б в одній країні ЄС, заборонений;

– громадянин засуджений у будь-якій країні ЄС за злочини, які передбачають кримінальне покарання, що карається тюрмою мінімум на один рік;

– людина є об’єктом рішення про видворення з країни, яке приймається, зокрема, у випадках нелегального перебування;

– якщо доведено, що особа брала участь у злочинній діяльності;

– у випадку якщо особа не має усіх необхідних підтверджуючих мету поїздки документів.

Крім того, вас можуть не випустити з України наші прикордонники у таких випадках:

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Десятки волинян постраждали від вірусу Petya.А
Наступна новина Волинянин візьме участь у 42-му марафоні морської піхоти США у Вашингтоні
Останні новини
Схожі новини