Бюджет розбрату, «золоті» теплиці, дитяча церква і пайова участь: репортаж з сесії Луцької міськради

Бюджет розбрату, «золоті» теплиці, дитяча церква і пайова участь: репортаж з сесії Луцької міськради

Лучани останнім часом вже звикли до скандального початку сесій міськради. Але 32-га сесія розпочалася на диво спокійно. На вулиці під стінами міської ради не було незадоволених підприємців. Всередині на депутатів також не чатував натовп обурених людей. Та і традиційних хлопців з «Варти порядку» чи інших угруповань помічено не було.

Депутати, не поспішаючи, займали свої місця у сесійній залі. Осінній похмурий ранок не сприяв надмірній активності та дискусіям у фойє. Зрештою, близько 10:15 год 32 депутати зареєструвалися і нова сесія розпочалася.

Спочатку обранці громади вшанували хвилиною мовчання загиблих на Сході України у війні з російським агресором. А потім приступили до затвердження порядку денного.  

Сесія за кілька годин і злощасні позачергові питання

Вже на цій стадії у обранців громади виникла думка, що сьогодні затягувати з тривалістю сесійного засідання не варто. Депутат Сергій Була зауважив, що сесію потрібно завершувати сьогодні, а не розтягувати її на кілька днів. Секретар міської ради Григорій Пустовіт теж не був налаштований на те, щоб продовжувати тривалість сесії.

«Питань в нас небагато. Сорок три всього. Тому пропоную піти на рекорд і завершити сесію до обіду», - заявив він. Цьому побажанню Пустовіта збутися не судилося. Але довго розглядати питання депутати також не стали.

На початку сесії знову виникла дискусія навколо доцільності внесення позачергових питань порядку денного. Цього разу удар на себе взяв Андрій Козюра. Його пропозиція розглянути ситуацію на «Луцьктеплі» особливих заперечень не викликала. А от питання щодо термінового зменшення розміру пайової участі у розвитку інженерної інфраструктури міста для універмагу «Луцьк» спричинило шквал критики. Однак, більшість не дослухалася до пропозиції опонентів: перенести це питання на доопрацювання.

Першим питанням порядку денного було голосування звернення до народних депутатів щодо перегляду проекту Державного бюджету на 2018 рік.

«Всі пільги лягають на місцевий бюджет. Держава повністю перекладає на місто витрати, а інструментів для збільшення фінансових надходжень не надає. Мало того, ще й планує забирати собі більше податкових надходжень. Це неприпустимо», - обурювався Андрій Козюра.

Бюджет розбрату

Після нарікання на несправедливість центральної влади у частині формування бюджетної політики, луцькі депутати приступили до розподілу бюджетного пирога. Директор департаменту фінансів та бюджету Луцької міськради Лілія Єлова повідомила хорошу новину: бюджет-2017 буде виконаний і навіть частково перевиконаний. Також вона розповіла, що у місті назбиралося 37,7 млн гривень перевиконання із загального фонду бюджету. Ще 8 млн грн вдалося зекономити на опаленні. Всього ж було запропоновано розподілити 45 млн грн. Ці гроші підуть в першу чергу на підтримку «Луцьктепло», компенсацію за пільговий проїзд, на зарплати працівникам Луцького підприємства електротранспорту, КП «Луцьксвітло». Але частина з них буде спрямована на різні обєкти інфраструктури міста. І тут у депутатів зявилася низка питань.

Обговорення питання розподілу вільних коштів бюджету перетворилося у словесні баталії між представниками більшості і меншості у Луцькій міськраді. Юлія Вусенко, Ігор Поліщук, Григорій Пустовіт обмінялися гострими репліками. В хід пішли різноманітні словесні фінти. Не забули згадати і про плаття Юлії Вусенко.

Депутат Микола Федік дорікнув більшості за те, що вона має погану звичку вносити ряд питань поза розглядом комісій буквально за день перед сесією. «Певно окремим фракція було б добре, якби ніяких питань на сесії взагалі не задавали», - поскаржився він.

Цілу годину депутати сперечалися за те, як варто виділяти гроші, та які вулиці ремонтувати.

Багатоповерхівки замість теплиць

Затишшя у роботі депутатів тривалим не було. Не встигли спасти емоції після обговорення бюджетних питань, як каменем спотикання стало земельне питання. І знову стосовно надання дозволу на майбутнє житлове будівництво. Так, в Луцьку міську раду звернулось ТОВ «ЖИТЛОВИЙ КВАРТАЛ», яке купило кілька об’єктів  нерухомого  майна  на  вул. Рівненській  (в  т.ч.  теплиці  колишнього комунального підприємства «Зелене господарство»). Тепер це товариство має намір будувати багатоквартирні житлові будинки на цій земельній ділянці.

«Ми змінюємо план призначення ділянки. Колись там були теплиці. Тепер там хочуть будувати 10-ти поверховий будинок. З таким підходом можна придбати собі розвалюху, а потім погодити зміну цільового призначення», - обурювався депутат Павло Данильчук.

«У генеральному плані ця територія не передбачена для забудови. Як можна коригувати генплан наперед? Маніпуляції із нормативною базою та містобудівною документацією на догоду окремим ділкам, які загарбують міську землю є незрозумілими. В нас вже виникає традиція земельного дерибану, коли ділянки без аукціону надають під забудову», - додав депутат Микола Федік.

Виступи колег не сподобалися раднику виконуючого обовязки міського голови Ігорю Поліщуку. «Я закликаю вас поновити знання, які ви набули в університеті, - сказав він, звертаючись до Миколи Федіка. – Не можна продати на аукціоні те, що вже перебуває у власності».

На що Микола Федік зауважив, що Ігор Поліщук напевно перепрацював, будучи секретарем.

Потім слово знову взяв Павло Данильчук: «Всім ясно під кого це робиться. Ми будемо знати, хто захоче взяти цю землю». Що цікаво, прізвища власників теплиць на сесії так і не пролунали.

Незважаючи на бурхливу дискусію 23 депутати проголосували за те, щоб на місці занедбаних теплиць постав в майбутньому житловий комплекс.

«Дитяча церква» Євгена Ткачука

Плавний хід сесії знову був порушений, коли за трибуною опинився Євген Ткачук. Він презентував проект рішення про будівництво на 40-му кварталі так званої «дитячої церкви».  Депутат зауважив, що це буде храм, куди батьки зможуть приходити з дітьми у колясках, тут можна буде погодувати малюків чи поміняти їм памперс. Церкву планують побудувати за кошти мешканців мікрорайону.

Натомість інші обранці громади висловили свій подив з приводу такого рішення.

«В мене там живуть родичі. Я не чув про те, щоб хтось радився з місцевими мешканцями та вивчав їх думку про те, що вони хочуть бачити на тому місці. Думаю, що більшість висловиться за дитсадок», - наголосив депутат Микола Собуцький.

«В тому мікрорайоні і так не вистачає дитсадків. Я не маю нічого проти церкви, але вони в нас будуються набагато швидше, ніж дитсадочки. Це питання треба обговорити з громадою, а вже потім виносити на розгляд», - підтримав колегу Павло Данильчук.

Крім того, він висловив ідею про те, що варто було б забрати у «московської церкви» храм Всіх святих землі Волинської, який роками будується на Соборності.

Питання дефіциту дитсадків порушив і Ігор Поліщук: «Давайте заберемо приміщення Центру зайнятості по вулиці Ярощука і повернемо його громаді міста. Там має бути дитсадок». Його підтримав Аркадій Соломатін, який поскаржився на те, шо від Центру зайнятості все одно немає ніякої користі: «Працівників рік часу шукаю, не можу найти».

Все ж у підсумку 26 депутатів проголосували за дозвіл на будівництво дитячої церкви.

Подарунок для універмагу «Луцьк»

Прогнозовані дискусії виникли під час розгляду внесеного позачергово питання про зменшення обсягу пайової участі публічному акціонерному товариству «Універмаг «Луцьк» на 680 тисяч гривень. Мова йшла про реконструкцію готелю Zaleski на вулиці Кривий Вал. Депутат Юлія Вусенко запропонувала запросити на сесію начальника департаменту ЖКГ Юрія Крася, аби він розповів, хто робив ремонт вулиці Кривий Вал.

«Я не розумію, за що власниками універмагу «Луцьк» зменшувати обсяг пайової участі. Вони ж навіть не забезпечили наявність достатньої кількості паркувальних місць, загородили від всіх заїзд з задньої частини. Через це в центральній частині міста ми не можемо припаркувати автомобіль. Ми кожної сесії даруємо забудовнику гроші», - нарікала Юлія Вусенко.

У відповідь Ігор Поліщук запропонував пригадати наскільки свого часу була зменшена пайова участь для торговельно-розважального комплексу Port City.

«З 70-ти питань 30-ть сьогодні внесені позачергово. У нас тепер всі питання бюджету, землі та пайової участі виникають в останній момент. Це стало правилом. Якби у депутатів був час вивчити питання, то не було б таких обговорень», - спробував поставити діагноз Микола Федік.

Після успішного затвердження зменшення розміру пайової участі для універмагу, напруга у залі остаточно вивітрилася. Щоправда, коли розглядали земельні питання, Ігор Поліщук раптово зауважив, що фракція БПП відсутня у повному складі.

Запитами і запитаннями депутати цього разу не порадували. Їх було всього три.

Ситуацію наприкінці міг би пожвавити скандально відомий активіст Ігор Токаренко, який мав виступити у питанні різне. Але до завершення сесії він зник. Про що й було оголошено головуючим на засіданні. Жовтнева сесія завершилась о 17.15. Строк не рекордно короткий, але цілком задовільний.

Святослав Ворон

Фото: Конкурент


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Bitcoin може подорожчати до $50 000
Наступна новина У Києві підірвали мотоцикл з депутатом Ігорем Мосійчуком
Останні новини
Схожі новини