Прийшло тепло – активізувались змії. За останні три дні до медиків області звернулось шестеро волинян, яких покусали отруйні плазуни.
У порівнянні з минулими роками це значно вищий показник. До прикладу, у минулих роках фіксували лише два-три такі випадки. Найчастіше змії нападають на людей, які збирають у лісі ягоди. Тож, кажуть лікарі – на природі потрібно бути обережними, – йдеться в сюжеті 12 каналу.
Якщо ж змія таки напала, необхідно спробувати відсмоктати отруту. Проте, це можна робити лише тоді, якщо у роті немає ранок чи тріщин. До слова, популярна «порада» про необхідність накладання джгута – міф. Це навіть погіршує ситуацію, кажуть медики. Також не можна припалювати ранки та робити надрізи. Бажано лише знерухомити частину тіла, прикласти до ураженого місця лід і тоді доправити постраждалого до медзакладу.
«Профілактика полягає в тому, що людина повинна початково бачити ті місця, де вона знаходиться і де можуть бути змії. Високі чоботи, при високій траві – палка. Велике значення має варіант не провокувати саму змію», – каже хірург КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігор Дмитрук.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.