Всі ми зауважуємо той факт, що хороші та світлі моменти життя мають властивість забуватися, а от те, що нам не сподобалося – закарбовується в пам'яті надовго, – пише Радіо.Максимум.
Джошуа Йогансен, Лоренцо Діаз-Мате та Джозеф Леду – нейрофізіологи зі США, вирішили дослідити, чому в мигдалеподібному тілі – ділянці мозку, що відповідає за емоції, відкладаються здебільшого негативні емоції.
Для цього вони проводили досліди над тваринами. Фахівці простежували зв'язок між різкими командами та даними приладів, які займалися фіксацією діяльності мозку. Виявилося, що негативні висловлювання та вказівки надовше закарбовуються в пам'яті тварин. Причому, науковці вважають, що те ж стосується й людей.
«Дослідження ділянок мозку, що пов'язані з пам'яттю, дуже важливі для пошуку методів боротьби із посттравматичним синдромом, від якого нині потерпає чимало жертв катастроф, війн, міжнаціональних конфліктів, кримінальних випадків тощо, – пояснив Євген Заїка, доктор писхологічних наук. – У випадку такого синдрому людина опиняється у полоні своїх поганих спогадів і нав'язливого страху...»
Цікаво, неврологи з Массачусетського інституту проводили експерименти з коригування пам'яті. Для цього вони збуджували нейрони мигдалеподібного тіла за допомогою спеціальних світлових потоків, які поєднувалися з викликанням приємних асоціацій у піддослідних. Таким чином науковцям вдавалося замінювати погані спогади на приємні. Зазначимо, що експерименти проводилися на лабораторних мишах. Утім, фахівці впевнені, що цей метод може допомогти й людям.
#БудьПершим - підписуйся на нас у соцмережах: facebook instagram telegram youtube
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.