Чому в Україні збільшилася кількість ДТП і як цього уникнути?

Чому в Україні збільшилася кількість ДТП і як цього уникнути?

Фактично кожні 3 хвилини в Україні стається аварія.

Пияцтво і перевищення швидкості - основні причини смертельних аварій на дорогах. З початку 2017 року в Україні сталося понад 76 тис. аварій. У них загинули майже 1,4 тис. осіб. У середньому протягом доби стається 423 дорожньо-транспортні пригоди. 

«За останній рік до винуватців цієї похмурої статистики помітно приєдналися власники авто на іноземній реєстрації. Кількість ДТП з ними щодня тільки зростає, тому що вони відчувають свою безкарність. Можуть просто залишити авто, зареєстроване на якогось поляка, на місці злочину і зникнути», - каже автоюрист Богдан Глядик. Він розповів Gazeta.ua, чому в Україні збільшилася кількість ДТП і як цього уникнути.

- Які основні причини аварійності та смертності на дорогах України?

- Найчастішою причиною ДТП, зокрема смертності на дорогах, в Україні є перевищення дозволеної швидкості. Дехто говорить, що із цієї причини виникає 40 відсотків ДТП. Проте насправді в середньому це 25 відсотків усіх аварій. Два роки ніхто не займається фіксацією швидкості руху на дорогах. Водії це розуміють, тому «вмикають» шумахерів. Вони знають, що швидко їздити можна. І навіть не замислюються про наслідки.

Друга за поширеністю причина смертності на дорогах України - водіння у нетверезому стані. Вона займає 15 відсотків усіх випадків. Буквально за минулий рік різко зросла кількість ДТП через нетверезих водіїв. Важко пояснити, чому. З одного боку, поліцейські не мають повноважень просто так зупинити автомобіль. Якщо немає порушень, то важко на відстані зрозуміти - сів за кермо водій п'яним чи ні. З іншого, нетверезий водій завжди думає: якщо він не порушуватиме, його ніхто не зупинить.

Далі йдуть менш поширені причини: неуважність водіїв під час обгонів, порушення правил переїзду перехресть, недотримання дистанції, порушення правил маневрування. Патрульних поліцейських на дорогах не так багато. Водії розуміють, що правоохоронці не можуть слідкувати за всім і помітити всі порушення. Тому нехтують правилами дорожнього руху.

- За останній рік в Україні різко виросла кількість водіїв на авто з литовськими номерами та ДТП за їхньою участю. Яку роль вони відіграють у цій статистиці?

- Багато автомобілів, ввезених з-за кордону, дійсно стають винуватцями ДТП. Буквально тиждень тому в Києві була велика ДТП за участю 6 машин. Водій авто на іноземних номерах, який спричинив аварію, просто втік, залишивши авто на дорозі. Ці машини перевищують швидкість, нехтують правилами дорожнього руху. Звісно, вони і без цього зараз на слуху і на них зараз звертають пильнішу увагу, але свій відсоток у цю статистику вони, безумовно, вносять.

- Що потрібно зробити для зменшення смертності на дорогах?

- По-перше, повернути фіксацію швидкості. Тоді почнуть штрафувати водіїв і це зменшить кількість аварій. Ця норма дійсно дозволить зменшити смертність на дорогах. У нас з літа 2015 року взагалі ніхто не контролює швидкість на дорогах. Немає приладів, які б це вимірювали, жодного протоколу про притягнення водія до відповідальності за перевищення швидкості. Раніше висіли камери, які фіксували порушників. Але потім цей механізм визнали неконституційним. Бо в той період фактично без суду і слідства до відповідальності притягували не того, хто скоїв правопорушення, а власника машини. Проблеми виникали, бо не завжди він перебував за кермом. Треба цей та інші механізми доопрацювати.

По-друге, варто змінити правила виявлення нетверезих водіїв. Уже зараз є законопроект, в межах якого планують створити пункти тверезості, де перевірятимуть усіх підряд. На цих пунктах поліцейські матимуть усі законні підстави - виявляти і зупиняти транспортні засоби з такими водіями. Вони зможуть робити це безпричинно. Після зупинки правоохоронці запропонують пройти огляд на стан сп'яніння. І водій повинен буде погодитися. Якщо відмовиться, це розцінять як правопорушення. Перевірятимуть не постійно. Де саме і в який час працюватимуть ці пункти, водії зможуть дізнатися заздалегідь на відповідних сайтах.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина 10 причин вибрати Дзюдо для своєї дитини
Наступна новина Збільшилася кількість потерпілих, які отруїлися на весільному гулянні у Ківерцях
Останні новини
Схожі новини