День святої великомучениці Катерини відзначають кожного року 7 грудня. Цей день не є офіційно вихідним, однак прийнято ходити в церкву на богослужіння, – пише Канал24.
Історія свята
За переказами вважається, що Катерина була дуже розумною, вродливою та мала неабиякі таланти. Проте їй не вдавалося знайти коханого, адже вона хотіла вийти тільки за того, хто розумнішими за неї. Тоді дівчині допоміг християнський наставник її матері, який і розповів Катерині про віру.
Згодом в Олександрію на язичницьке свято прибув сам імператор Максимін. Тоді він побачив Катерину, краса якої полонила імператора. За повір'ями, імператор покликав 50 мудреців, щоб вони розповіли дівчині про язичництво. Натомість Катерина переконала їх прийняти християнство, за що мудреців стратили.
Коли Максиміну не вдалося зламати сильну християнську віру Катерини, він наказав стратити її.
Традиції свята
Свято Катерини вважали пророчим для долі кожної дівчини. Жінки просили святу про згоду в родині та щасливий шлюб. Тому у давнину в цей день дівчата ворожили на судженого та збиралися разом на вечорниці.
Джерело фото: razom.media
Народні прикмети на День Катерини
- Якщо погода на Катерини буде ясною – треба готуватися до морозної зими.
- Тепла погода – морози вдарять тільки на Варварин день (після 17 грудня).
- Відлига та туман прогнозують морози через 10 днів.
- Якщо випав сніг на суху землю –наступний рік буде неврожайним.
- Кола навколо місяця віщують мороз.
- Маленькі зірки на небі прогнозують снігопад.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.