Генпрокуратура направила до парламенту подання щодо зняття депутатської недоторканності з шести депутатів. Тож у переддень відпустки нардепи повинні визначитись: знімати недоторканність зі своїх колег чи ні.
Під приціл потрапили «фронтовики» Євген Дейдей, Максим Поляков, радикал Андрій Лозовий, Олесь Довгий, Борислав Розенблат (БПП). Сьогодні до «чорного» списку додали ще й Михайла Добкіна («Опозиційний блок»).
Не зважаючи на негоду у столиці, активісти блокували Верховну Раду, повідомляють всеукраїнські ЗМІ. Люди обурені, вимагають зняття недоторканності із заявлених нардепів, аби ними зайнялись правоохоронні органи.
Що відбувається у парламенті та чого чекати до кінця депутатського робочого дня, ми поцікавились у волинського нардепа Ігоря Гузя. Телефоном він розповів, що два дні тому проголосував за зняття недоторканності із п’ятьох депутатів, сьогодні ж голосуватиме, щоб її позбавили і Добкіна.
«Прогнозую, що цих шістьох таки позбавлять недоторканності, зважаючи на те, що коїться під стінами Верховної Ради. Зрозуміло, що будуть суди… Як це вплине на політичну ситуацію в країні, поки важко говорити», – зауважив Ігор Гузь.
Волинський політолог Тарас Літковець також впевнений, що шестеро нардепів позбудуться недоторканності, однак, з його слів, це крапля в морі, бо її варто знімати з усіх парламентарів, при чому давно.
«Зняття недоторканності – це дозвіл судовим та правоохоронним органам безпосередньо займатися своєю професійною діяльністю, з’ясувати нарешті, чи задіяні згадані нардепи у криміналі. Бо поки депутатський мандат в Україні – це щит від усіх проблем, захист власних бізнесових інтересів», – вважає Тарас Літковець.
Громадський активіст Михайло Шелеп вважає, що Верховна Рада рухається у хибному напрямку.
«Парламент став органом правової поруки: того віддамо під розслідування, того ні… Про що може бути мова? Якщо є кримінал, то ніщо і ніхто не повинні ставати на шляху правоохоронних органів. На жаль, Верховна Рада займається політичними торгами, а не реальними розслідуваннями», – наголосив Михайло Шелеп.
Ірина Констанкевич, депутат Верховної Ради: «Питання зняття депутатської недоторканності «еволюціонувало», на жаль. Це була спільна передвиборна обіцянка багатьох провладних партій, але не виконана....чому?! Бо стала предметом спекуляцій, демагогічних заяв. А тепер ще й шантажу.
Моя особиста позиція – депутатський імунітет непотрібний в цивілізованій країні (такій, як до прикладу Великобританія), і він потрібний як такий, що уможливлює опозицію і демократію. Інакше може повториться сценарій Туреччини і режиму Ердогана».
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.