
Хтось думає, що війна — не жіноча справа. А хтось просто бере міномет і робить свою роботу краще за багатьох чоловіків. «Лисиця», «Ляля» та Вікторія — це мінометниці 130-го батальйону 241-ї бригади ТрО. Вони дивують побратимів своєю роботою, а в соцмережах їх хейтять за манікюр.
Історію захисниць розповіли у Силах ТРО ЗСУ.
Ляля — з Харкова. Чоловік пішов на фронт, вона вивезла дітей за кордон і сама долучилася до війська. Спочатку була в піхоті, згодом потрапила до мінометного підрозділу.
У родині Лисиці з Рівненщини воюють батько та брати. Коли тато приїхав у відпустку й випадково дізнався, що дочка пішла до ТЦК, намагався її забрати. Не вийшло.
Вікторія — з Костянтинівки. Спочатку евакуювалася на захід країни, але згодом вирішила боронити свою землю. Вона — командир мінометного розрахунку.
У 130-му батальйоні ТрО дівчата самі попросилися на бойові посади. У їхнього командира Владислава Пінчука спочатку був страх брати жінок до підрозділу, але всі його побоювання не справдилися — мінометниці почали успішно виконувати завдання.
Лисиця: Спочатку ніхто не вірив, що в нас все вийде, що ми зможемо, що ми навчимося. Але всі дівчата — молодці, всі навчилися, всі чітко працюють. Все чудово.
Найстрашнішим для мінометниць був перший вихід. Тоді росіяни їх «спалили» — довелося добу сидіти в бліндажі. Ворог розносив усе навколо.
Іншим разом окупанти прорвалися до сусідньої посадки — за 800 метрів, тож дівчатам довелося зайняти кругову оборону в очікуванні подальшого просування росіян.
Але на позиціях їм не лише лячно. Дівчата постійно підтримують одна одну та багато жартують. А ще знімають відео для соцмереж — мають мільйони переглядів. Щоправда, потім отримують багато хейту: їх засуджують за манікюр і макіяж. Є ті, хто не вірить, що дівчата справді на фронті і виконують бойові завдання.
Ляля: Ми виїжджаємо на 7 діб. Я виїжджаю нафарбована, а через добу це все витирається, і нічого нафарбованого вже немає.
Мінометниці кажуть: якщо людина хоче виглядати нормально і красиво, то вона за будь-яких умов буде за собою доглядати. У цьому їх підтримує командир. Владислав Пінчук пояснює: у чоловіків — схожа історія. Бійці теж іноді отримують коментарі про «барбершопні війська». І додає: десь в учебці зовнішньому вигляду ще приділяють увагу, але в умовах реальної війни ніхто не забороняє дівчатам наводити красу, якщо це не впливає на службу.
Справжні коментарі дівчата отримують не від хейтерів з соцмереж, а від побратимів, які відео з дронів роботи мінометного розрахунку супроводжують словами: «Дівахи навалюють».
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.