До зими хліб може подорожчати на 10-13%

До зими хліб може подорожчати на 10-13%

Незважаючи на досить високу врожайність цього року, ціни на крупи і хліб все ж можуть вирости. Такі прогнози мають багато експертів, пише propozitsiya.com.

Так, експерт Економічної дискусійного клубу Олег Пензин звернув увагу на те, що хліб потроху дорожчає з початку 2017 року – щомісяця на 1,5-2%. Станом на серпень продукт подорожчав на 13%.

«Природно, що ця тенденція продовжиться. Крім того, зерно нового врожаю об'єктивно буде дорожчим, тому що туди закладається нова «мінімалка», нові ціни на енергоносії. Тим більше ціни на ф'ючерси на зерно на світових ринках зростають останні 6 місяців. Зерно для України – це експортний товар, тому подорожчання позначиться і на внутрішньому ринку. Як тільки з'явиться дороге зерно нового врожаю, а ми повинні розуміти, що приблизно 60% вартості хліба, все це ляже в нову ціну хліба і це дасть стимул до її зростання», – зазначив він.

За словами О. Пензіна, ф'ючерси на сьогоднішній день –  це індикатор ціни на зерно. Останні півроку ф'ючерси потроху ростуть, на сьогоднішній день приріст становить 15-20%. Це означає, що світові трейдери очікують зростання цін на зерно, заявив аналітик.

Аналітик Дмитро Луцик звернув увагу на те, що під час збору врожаю ціни на зернові зазвичай знижуються, але в цьому році такого не сталося – вони навіть трохи зросли. Восени ціни стануть ще вище, і будуть рости до кінця року, впевнений він.

«Так, через зростання цін на зерно в сусідніх країнах наша тонна пшениці другого сорту вже подорожчала на 350 грн, і тепер коштує 4700 грн, а третього сорту - на 300 грн - до 4500 грн/т», – додає Д. Луцик.

За словами директора Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, ціна на хліб до кінця року виросте на 10%. Якщо зараз кілограм соціального хліба коштує близько 12 грн, то скоро його вартість може підвищитися до 13,2. Також він зазначив, що на ціни продовжує впливати курс долара: «Вартість продуктів у нас регулює курс, так що якщо гривня впаде, ціни дуже швидко відреагують зростанням».

Згідно з останніми даними Мінагропроду, в Україні вже зібрали близько 35 млн т ранніх зернових і зернобобових культур або 95% від загальної площі посівів. Зокрема, 25,3 млн т пшениці, 8,3 млн т ячменю, 391 тис. т жита, 279 тис. т вівса, 1,1 млн т гороху і 2,1 млн т ріпаку.

Найвищу врожайність ранніх зернових і зернобобових в Мінагропроді зафіксували в Хмельницькій, Івано-Франківській і Тернопільській областях. А ось найбільше зерна традиційно зібрали хлібороби Одеської (3,8 т), Запорізькій і Харківській (по 2,8 т) областей.

Поте, до рекордного показника минулого року дотягнути не вдасться. За попередніми даними, урожай становитиме близько 62 млн т (в 2016-му Україна зібрала найбільший урожай зернових за період своєї незалежності - 66 млн т).

Експерти відзначають, що якість врожаю оцінювати поки рано – зібране зерно ще дозріває після збирання близько двох місяців. Але за попередніми прогнозами Д. Луцика, за якістю половина пшениці буде продовольчої, а решта 50% – підуть на фураж.

Що стосується врожаю пізніх культур, то за попередніми прогнозами експертів, урожай кукурудзи, соняшнику та сої буде трохи менше, ніж в минулому році, зате в цьому році вродить гречка. Так, на думку Д. Луцик, в цьому році Україну очікує врожай кукурудзи в 27,3 млн т (в 2016-му було 28 млн), соняшнику - в 13,1 млн т (було 13,6 млн), сої - 4 , 1 млн т (4,3 млн), а гречки - 190 тис. т (172 тис.).

Нагадаємо, на Волині добігає кінця жнивна кампанія. Цього року врожай є дещо більшим у порівнянні з минулим. 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Саакашвілі повернеться в Україну 10 вересня. Влада шукає способи, як його не пропустити додому
Наступна новина День Незалежності у Луцьку розпочали з молитви. ФОТО
Останні новини
Схожі новини