Для чого потрібна хімічна промивка теплообмінників
Хімічна промивка теплообмінників — найбільш ефективний спосіб звільнення опалювальних систем від накипу. Якщо жорстка вода з розчиненими мінеральними солями використовується як теплоносій, то з часом почнуть з’являтися вапняні відкладення на стінках:
- трубопроводу;
- теплообмінника;
- опалювальних батарей.
Вони перешкоджають нормальному теплообміну, звужують просвіт труб, збільшують тиск в системі й призводять до передчасного виходу обладнання з ладу.
Промивання хімічним способом дозволяє повністю прибрати накип й відновити нормальну роботу опалювальної системи. Хімічну промивку теплообмінників можна замовити в компанії «МонтажТехСервіс» https://mtsewer.com.ua/services/himicheskaya-promyvka-teploobmennikov/.
Щоб усунути шар вапняних відкладень, важливо правильно підібрати хімічні засоби для очищення. Виробники пропонують широкий спектр реагентів, однак далеко не всі з них є по-справжньому ефективними.
Продукція, яку використовує «МонтажТехСервіс», дозволить повністю вирішити проблему і відновити початкові характеристики роботи опалювальної системи.
Способи звільнення від накипу
Для усунення вапняних відкладень можуть застосовуватися різні методи. Найбільш затребуваними стали наступні способи очищення.
- Механічний спосіб — передбачає розбирання теплообмінника, з якого відкладення прибирають вручну. Технічно це найбільш простий метод, але він відрізняється великою трудомісткістю. До того ж при механічному очищенні є ризик пошкодити металеві стінки, в результаті чого в подальшому накип на них накопичуватиметься швидше.
- Хімічний спосіб — передбачає розчинення накипу за допомогою агресивних реагентів. Зазвичай для цього використовуються розчини органічних та неорганічних кислот.
Переваги хімічної промивки теплообмінників
Основний плюс хімічної промивки — висока ефективність. Вона дає можливість прибрати навіть багатошарові відкладення накипу зі всієї внутрішньої поверхні трубопроводу, в тому числі у важкодоступних місцях. Спеціальні насоси дозволяють виконувати реверсивний рух реагенту: він направляється в зворотний бік для підвищення ефективності очищення.
У цього методу є ще ряд переваг і особливостей:
- не потрібно розбирати теплообмінник і трубопровідну систему.
Досить буде заповнити її розчином реагенту й забезпечити його циркуляцію на кілька годин за допомогою насоса.
- екологічна безпека.
Після обробки труб реагент нейтралізується спеціальним лужним розчином. Після завершення реакції нейтралізації він стає безпечним для зливу в звичайну каналізацію.
- універсальність.
Хімічна промивка може застосовуватися не тільки для опалювальних мереж, але і для трубопроводів гарячого водопостачання та інших комунікацій.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.