Ароматне натуральне мило власноруч виготовляє волинянин на візку Андрій Мартинюк.
Про хлопця розповідає Людмила Мельничук для видання Район.Локачі.
4 роки тому із хлопцес стався нещасний випадок. Купаючись в ставку, він невдало пірнув та пошкодив шийні хребці. Прикра випадковість відібрала у Андрія здоров’я і здатність ходити. Проте рук він не опустив. З часом надумав, що робитиме мило і буде його продавати. І це ж заняття слугуватиме для нього терапією та наповнюватиме сімейний бюджет.
Вирішив, що вилучені кошти підуть на реабілітацію – на відновлення здоров’я Андрію потрібно близько 500 доларів щомісячно. Відтоді хлопець вигадує дизайн своїх виробів. Мильну основу замовляє в інтернеті. Щоб мило вийшло запашним, додає до нього різноманітні натуральні олійки та гліцерин. Оскільки Андрію не під силу фізично зробити все це самому, то у всьому допомагає мама Світлана.
«Тим більше мамі завжди подобалося виготовляти свічки, вона захоплювалася цим», – каже Андрій.
«Фактично син змусив мене робити те мило. А тепер я отримую від цього силу-силенну задоволення», – розповідає Світлана.
«Замовлення є постійно, бо люди рекомендують наші вироби один одному, оцінивши їх якість і користь. Багато замовлень надходить з Києва, Львова, Івано-Франківська. Було чимало і від української діаспори Польщі та США, Ізраїлю, Франції та Німеччини», – каже жінка.
Світлана нині ще й проводить майстер-класи, де знайомить дорослих та дітей з новим видом творчості – миловарінням. На таких заняттях охочі вчаться виготовляти мило власноруч, отримуючи при цьому море позитивних емоцій.
«Нас підтримують стільки небайдужих людей, що ми просто не маємо права здаватись. Ми й справді не очікували такої потужної підтримки. Ця віра людей стала для нас великою опорою», – каже Андрій.
На сьогодні він вже може сидіти, відчуває ноги.
«Знаю, що для того, аби досягнути результату, треба довго і потужно працювати! А головне не впасти духом, інакше всі старання будуть марними. Тому я рухаюся вперед. І найкращим помічником у цьому є наше улюблене заняття – миловаріння», – говорить хлопець.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Маленьких лучан навчають виготовляти ековироби. ВІДЕО
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.