Харківські бджолярі зацікавились інвестуванням в бджільництво Шацького краю, – повідомляє Конкурент.
Про це стало відомо під час зустрічі за участі голови Шацької райдержадміністрації Василя Голядинця, його заступника Володимира Бугайчука, представників головного офісу бджільництва міста ХарковаВадима Сендика та Григорія Гайновича, директора Шацького ДП "Шацьке УДЛГ" Андрія Самолюка, заступника директора Шацького національного природного парку Сергія Кузька та провідного співробітника наукового відділу НПП Петра Юрчука. Інформує сайт Шацької РДА.
Василь Голядинець розповів гостям про багаті рекреаційно-курортні ресурси Шацького національного природного парку, що роблять його перспективним для організації відпочинку, туризму, санаторного лікування, а також велику кількість озер і прилеглих до них територій.
"Важливо, що плантації знаходяться в екологічно чистій місцевості, близько до кордону. Тож наші ягоди можуть постачатись як на внутрішній ринок, так і на експорт. Отож, не погано було б розвинути таким чином й бджолярську галузь. Відкриття в майбутньому автопереходу Адамчуки-Збереже, приверне більшу кількість інвесторів та туристів, що сприятиме збуту органічної продукції, адже у європейців вона давно користується попитом" - відзначив голова райдержадміністрації.
"Люди в останні роки усе більше й більше звертаються до природи і її безцінних дарів, серед них і продукти бджільництва, що залишаються необхідними для людини. Вся продукція бджільництва придатна для отримання прибутку: мед, віск, забрус, прополіс, квітковий пилок, перга, маточне молочко, бджолина отрута. Органічним медом цікавляться у всьому світі, а видобути його не так вже й легко" - поділився інформацією пасічник Вадим Сендик.
Він розповів, що його колег зацікавили екологічно чисті природні ресурси території Шацького району і вони є сприятливими для розвитку бджільництва. Адже несприятливий екологічний стан негативно позначиться і на здоров'ї самих бджіл, і на якості продукції. Вдалий вибір місця під основу пасіки - важливий аспект успішного бізнесу. Тому необхідно уникнути всіх можливих негативних факторів. Ділянку варто вибирати простору і суху, бажана наявність щільного ряду дерев навколо пасіки, вони захистять від літньої спеки і сильного вітру. Наявність питної води поблизу бджолиного господарства це лише позитивний фактор. Щоб бджільництво як бізнес принесло пристойний дохід, потрібно реально оцінити ситуацію - врахувати наявність медоносів в радіусі 1,5–3 км від пасіки, їх різний час цвітіння (у безпосередній близькості пасіки бажані ранньоквітучі медоноси). Важливо підрахувати, скільки бджолиних сімей ми зможемо придбати та утримати, щоб дохід раціонально збільшувався по відношенню до трудових і фінансових витрат. Рентабельність бізнесу залежить від обсягу пасіки та успішної реалізації продукції. Також знадобиться невелике приміщення для відкачування і зберігання меду, пасічного інвентарю.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.