Лучан попередили, що свій оркестр у міста з'явиться не скоро

Лучан попередили, що свій оркестр у міста з'явиться не скоро

Жителі Луцька зібрали необхідні підписи під петицією, в якій зазначалась необхідність створення свого симфонічного оркестру при Волинській обласній філармонії.

Директор філармонії Сергій Єфіменко розповів, що над цим питанням вже працюють, але оркестр з’явиться не раніше, як за 5-10 років, передає ІА Волинські новини.

Короткий зміст петиції: «Луцьк претендує на звання «культурне місто», але люди, які тут проживають, не мають можливості слухати професійний симфонічний оркестр, бо його просто не існує. Зрідка в місто приїздять колективи, які збирають аншлаг. Це означає, що лучанам цікава симфонічна творчість. Майже всі обласні центри мають свій симфонічний оркестр, а великі міста по декілька оркестрів».

Зі слів директора обласної філармонії, питання актуальне й він пояснює чому.

«Це стратегічне питання, адже обласний центр потребує симфонічний оркестр. Без нього, все одно, що без будинку культури, драмтеатру чи музею. В Україні більшість обласних центрів мають свої симфонічні оркестри, такі, як ми - «безоркестерні», ще рівненчани.

Зауважу, що ідейно прохання містян важливе, хоча сформоване не зовсім правильно. Бо ми обласний заклад і тому оркестр при нас не може бути міським. Вже тоді такий можна створювати при Палаці культури й фінансувати з міської казни. Якщо ж говорити про оркестр при Волинській філармонії, то він матиме більше коло діяльності, адже зможе функціонувати не тільки в Луцьку, хоча усі обласні недільні концерти зазвичай відбуваються саме в місті»,- пояснює Сергій Єфіменко.

Та додає, що піднімати питання створення оркестру мають намір, але лише тоді, коли матимуть власну концертну залу.

«Ми мріємо про те, щоб створити свій оркестр, але філармонія немає концертного залу й зараз орендуємо ті чи інші приміщення. А створювати концертну залу пробували кілька разів.

Ще при СРСР підготували проект реконструкції нашого приміщення, кошти на це вже закладали в Москві. Мало бути таке ж велике приміщення, як зараз драмтеатр в Луцьку. Втім, відбулися зміни, Україна здобула незалежність і союзний проект втратив можливість подальшої реалізації. Ми це питання піднімали неодноразово. Далі взявся за реалізацію наміру покійний губернатор Борис Клімчук, який у в 2013 році дав розпорядження розробити проектно-кошторисну документацію. Проте війна в країні усе змінила.

На щастя, до цього питання знову повернулися депутати обласної ради й під час засідання постійних комісій винесли позитивне рішення, аби виділити мільйон гривень на проект реконструкції. Якщо гроші таки виділять на сесії, документацію виготовлять, то ми ставитимемо питання про будівництво зали», - каже директор філармонії.

Симфонічний оркестр, зауважує Сергій Єфіменко, є ознакою цивілізованості, адже розвиток культури є духовним здоров’ям нації.

«У розвинених країнах ЄС філармонії працюють за таким принципом: є гарне приміщення та симфонічний оркестр, вони постійно працюють над різними концертними програмами та запрошують до себе солістів. Ми ж маємо різні колективи та багато їздимо по районах. Це добре, звісно, однак симфонічного оркестру нам не вистачає.

Я сподіваюся, якщо депутати обласної ради не змінять своєї зацікавленості, то за років 5-10 матимемо залу, а тоді вже й симфонічний оркестр», - вважає директор обласної філармонії.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Історія дня на Першому: кого вітати 5 лютого
Наступна новина Волинський репер-атовець представив новий кліп. ВІДЕО
Останні новини
Схожі новини