У Луцьку оприлюднили кольорові фото Ірини Левчанівської із краєвидами міста.
Донька сенаторки Ірина Левчанівська, знана як фотомитець, знімала Луцьк на плівку протягом середини і другої половини ХХ століття, пишуть Хроніки Любарта.
Її фотографії мають значну докумнетальну цінність. Хоч більшість її фото чорно-білі, проте цього разу показали частину її кольорових фотографій.
Ірина Левчанівська народилася 1913 року в селі Линів Локачинського району у шляхетній сім’ї Олени та Олександра Левчанівських. Її мати Олена Левчанівська була першою жінкою-сенаторкою від Волині у сенаті Речі Посполитої 1922-1927 років. У 1940 році Олену Левчанівську розстріляли енкаведисти.
Під час Першої світової війни сім’я залишила Линів, бо село було у прифронтовій зоні недалеко від австрійського кордону. Повернулися вони на свою батьківщину в 1921 році. Восени 1921 року Ірина вступила до першої української школи в Луцьку.
З 1923 року «Першу українську» перейменували в польську жіночу №4, після чого батьки її звідти забрали.
З 1925 по 1931 роки навчалася у Луцькій українській гімназії. Заочно закінчила Українську господарську академію в чеському місті Подєбради. Після Другої світової війни працювала економістом Луцького маслопрому, з 1960 року – кіоскером в облкниготорзі, військторзі, облспоживспілці.
Ірина Левчанівська була членом фотоклубу «Промінь» та кіностудії «Волинь». Ряд її робіт відзначені дипломами та нагородами. За фотографіями Ірини Левчанівської можна вивчати історію міста Луцька, вони дають уявлення про те, який вигляд мав певний куточок міста у той чи інший період.
Створювала слайд-фільми, озвучувала їх віршами українських поетів, українською мовою.
Ірина Левчанівська – відомий на Волині краєзнавець, автор багатьох історико-краєзнавчих праць, учасник наукових конференцій.
Померла Ірина Левчанівська у травні 2011 року.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.