У свої п’ятдесят Валентина так і не має домівки. Хороми жінки - два м'які крісла під мостом у Луцьку.
Каже, що живе тут останні три роки разом зі співмешканцем Романом. У чоловіка - закрита форма туберкульозу. Таких, як Валя і Роман у Луцьку - близько сотні, – йдеться в сюжеті 12-го каналу.
Днями порпаються по смітниках, шукають макулатуру і метал, вночі - гріються. Нерідко лучани викликають поліцію до безхатьків, які наробили біди або ж самі втрапили у неї. Однак патрульним таких людей забирати нікуди. Місць, де бездомні можуть переночувати влітку, у Луцьку немає.
Взимку, коли на вулиці - морози, працює Центр обліку бездомних громадян при церкві «Фіміам». Однак там всього 12 місць, а прийти у центр можна лише зі свіжими результатами медогляду і тверезим.
Лучанка Ольга Бузулук написала петицію, в якій просить чиновників звернути увагу на проблеми бездомних. У міській раді натомість запевняють, що роблять усе можливе. У 2013 році чиновники хотіли відкрити центр для бездомних в приміщенні амбулаторії у мікрорайоні Вересневе. Тоді запротестували місцеві, які не захотіли жити по-сусідству з безхатьками. Минуло п'ять років, а іншого помешкання, як міст на Перемоги, для безпритульних у Луцьку так і не знайшли.
Читайте також: Куди в Луцьку дівати безхатьків
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.