На Волині залишаються підтопленими орієнтовно 17 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь та господарств. Через повені існує ризик спалахів інфекційних хвороб.
Про це пише Суспільне з посиланням на обласний центр контролю та профілактики хворою.
Епідеміологи підготували ряд рекомендацій, яких радять дотримуватися жителям громад, які зіштовхнулися з підтопленнями.
Вода та їжа
У районах з підтопленнями не можна використовувати для пиття воду з відкритих водойм та криниць. Туди, кажуть епідеміологи, внаслідок повені з кладовищ, вбиралень, хлівів та сміттєзвалищ можуть потрапити хвороботворні мікроби: збудники туберкульозу, лептоспірозу, вірусних гепатитів та яйця і личинки гельмінтів.
Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокип’яченою водою.
Їжа, як і вода, повинна проходити обов’язкову термообробку. Також епідеміологи рядять ретельно мити кип’яченою водою овочі та фрукти.
Грунт
Після сходу води з ґрунтового покриву використовувати землю для сільськогосподарських робіт рекомендують після проведення дослідження ґрунту за мікробіологічними показниками. Також необхідно:
- провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;
- вигрібні ями та вбиральні в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати;
- колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлоровмісних патронів;
- провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів.
Комахи і гризуни
На підтоплених територіях може спостерігатися збільшення кількості комах та гризунів. Вони можуть бути переносниками та носіями збудників інфекційних хвороб.
Епідеміологи радять звертайтесь до органів місцевої влади з проханням про знищення комах та гризунів, а також проведення дезінфекції на підтоплених територіях.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.