У Луцьку запрацював Ситуаційний центр головного управління Нацполіції у Волинській області. Це один із підрозділів відомства, який відповідатиме за координацію роботи та реагування усіх нарядів області.
Відкриття ситуаційного центру відбулося у середу, 23 грудня, повідомили в управлінні інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.
Для чого створили Ситуаційний центр?
Як розповів начальник головного управління Національної поліції у Волинській області Юрій Крошко, Ситуаційний центр – це один із підрозділів головного управління НП на Волині, який відповідатиме за координацію роботи та реагування усіх нарядів області.
Крім цього, установа буде аналітичним центром при ГУНП в області у разі надзвичайної ситуації.
Метою створення такого центру було об’єднання та розміщення усіх служб в одному приміщенні, аби у разі випадку будь-якої резонансної події чи злочину в якомога короткий час зреагувати на це, кажуть у поліції.
Як обладнаний центр? Яка його структура?
Ситуаційний центр обладнаний двома відеостінами, на які виводиться за необхідності аналітична інформація.
Тут на постійній основі щоденно працює 25 осіб, в тому числі 15 – в добовому режимі. Саме тому є й обладнані кухня та кімнати відпочинку.
Структурно до центру входять відділ служби «102», відділ диспетчерської служби, чергова частина та ситуаційний відділ.
Його робота покликана скоординувати роботу як поліцейських підрозділів, так і при необхідності інших правоохоронних органів.
Як працює Ситуаційний центр?
Під час презентації центру присутнім провели екскурсію та розповіли про організацію роботи ситуаційного центру від диспетчерського служби «102» до ситуаційної зали, де приймаються рішення.
Як розповів начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП у Волинській області Віталій Ковальчук, перша ланка роботи центру – відділ служби «102», звідки стартує уся робота поліції, як щойно надходить дзвінок на лінію «102».
Далі, доки оператор служби «102» спілкується із заявником та встановлює деталі, найближчий наряд поліції вже прямує до місця виклику чи події, бо тут спрацьовує вже диспетчерська служба як друга ланка роботи ситуаційного центру, що знаходиться навпроти відділу служби «102».
Повідомлення про виклик зі служби «102» в онлайн-режимі відразу надходить до диспетчерської служби, яка створює завдання для найближчого до місця події наряду поліції та спрямовує його туди.
Усе відбувається в режимі «онлайн» та відображається на моніторах.
Своєю чергою, наряди поліції це також бачать у режимі реального часу на планшетах, якими вони забезпечені.
Таким чином середній час реагування на подію становить 6-7 хв. у місті. Після надходження повідомлення диспетчеру повідомлення отримує територіальний підрозділ поліції.
Окрім цього, у разі скоєння резонансного або тяжкого кримінального правопорушення, з метою оперативного інформування та реагування на це, у центрі є чергова частина, яка координує роботу усього підрозділу.
Читати також: «Розведені руки Кривоша – то якраз професіоналізм. А не навпаки». Юрій Крошко. #ЗКАБІНЕТІВ
Для прикладу, в області встановлено понад 700 камер відеоспостереження, і трансляція 585-ти камер доступна у ситуаційному центрі. Володіння такою інформацію як в онлайні, так і в архіві дає можливість оперативно встановлювати як людей, так і транспортні засоби, на яких вони рухаються.
В ОДА вважають, що весь комплекс дій працівників створеного Ситуаційного центру забезпечить покращення координації та управління силами і засобами правоохоронних органів області.
Волинський ситуаційний центр при ГУНП – вже 12-й в Україні.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.