Хотешівське відділення легеневого туберкульозу №6, що у Камінь-Каширському районі, хочуть закрити. Чиновники аргументують таке рішення дороговизною утримання медзакладу, фактичною відсутністю у ньому пацієнтів та загальним покращенням епідеміологічної ситуації.
Про це стало відомо із публікації Лесі Мінібаєвої на шпальтах видання Полісся.
Днями тут побували представники обласного управління охорони здоров’я.
Чому закривають відділення
Генеральний директор комунального підприємства «ВОФМЦ» Волинської обласної ради Іван Нискогуз під час зустрічі з медколективом зазначив, що основною причиною такої реформації є відсутність хворих, а відтак утримувати приміщення з персоналом немає доцільності.
Посадовець також зазначив, що міжнародними стандартами, яких дотримується Міністерство охорони здоров’я України, обумовлено чітке розмежування хворих з різними типами туберкульозу. А це означає, що згадані пацієнти не можуть перебувати в одній лікарні з метою уникнення перезараження один від одного.
Крім того, у хотешівському відділенні не можуть забезпечити діагностику для мультирезистентних (передають хворобу іншим) хворих та необхідні для них консультації різнопрофільних лікарів.
Читати також: «Не можна помахом руки закривати сільські лікарні», – депутат Волиньради Олег Бегаль
Куди подітися працівникам
Разом з тим Іван Нискогуз зауважив, що також переймається питанням, аби закриття закладу безболісно відобразилося на долі кожного члена трудового колективу.
«Унаслідок медичної реформи, прописаної урядом, скорочуємо вже друге відділення в області. Першим припинив своє існування профільний заклад у Лукові. Нині наше завдання – знайти оптимальний вихід для усіх учасників процесу. Можливо, хтось із вас захоче переїхати до Луцька і там працевлаштуватися або ж податися на роботу до райцентру», – сказав Нискогуз.
Тим часом працівники відділення розуміють, що ніхто їх не чекає ні в Камені-Каширську, ні в обласному центрі.
Заслужена лікарка України Людмила Гірченко – одна з тих, хто чи не найбільше вболіває за долю медзакладу. Досвідчена фахівчиня пропрацювала тут з чоловіком цілих 48 років.
«За період роботи ми встигли замінити на приміщенні покрівлю, пробили артезіанську свердловину, замінили котли та збудували нові очисні споруди. Рішення обласних керівників неабияк спантеличило наш колектив. Однак що вдіяти за таких умов? Більше того, якщо заклад припинить функціонувати, то що ж буде з самою будівлею, яку стільки років беріг та чепурив Ярослав Іванович (головний лікар, – ред.)», – каже Людмила Гірченко.
Що буде із приміщенням
Голова районної ради Віктор Сус та депутат облради, ексголова райдержадміністраціх Валерій Дунайчук пропонують вихід із ситуації.
«Щоб не втратити споруду, насамперед необхідно перевести її та амбулаторію з обласної комунальної власності у районну. Для цього необхідно також заручитися сприянням управління охорони здоров’я і депутатів. Потому у це приміщення можна перемістити територіальний центр соціального обслуговування, що нині діє у Камені-Каширському. Таким чином вдасться вберегти будівлю та працевлаштувати медичний колектив», – каже Валерій Дунайчук.
Законодавча процедура передбачає звільнити трудовий колектив відділення вже до 14 лютого 2020 року. Ще до кінця цього року присутні у такому ж складі пообіцяли зустрітися знову, щоб поділитися напрацюваннями та обговорити подальший розвиток ситуації.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.