Цьогоріч на Волині через аномально теплу зиму раніше, ніж зазвичай, почали розмножувати кліщі. Як результат – до медичних закладів із приводу укусів кліщів за поточний тиждень уже звернулось двоє лучан.
Про це повідомили у Волинському обласному лабораторному центрі.
Як правило, весняний пік активності кліщів припадає на квітень-травень, однак цьогорічна погода – тепло і висока вологість – є ідеальною для їх активності вже зараз.
Як зазначають медики, небезпека укусів кліщів полягає в тому, що вони є переносниками збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Найпоширенішими з них на території України та Волині зокрема, є кліщовий вірусний енцефаліт та хвороба Лайма (лаймбореліоз).
Протягом двох останніх років в Україні зареєстрували 7 випадків кліщового вірусного енцефаліту, усі на території Волинської області. Активно діючий природний осередок області – це майже вся територія Ратнівського району, в меншій мірі території Камінь-Каширського та Ківерцівського районів, де періодично реєструються поодинокі випадки.
Щодо хвороби Лайма, то вона реєструється у всіх районах імістах області та має тенденцію до росту. У минулому році відмічено ріст захворюваності на 34 % (59 випадків лаймбореліозу, проти 44 у 2018році), при тому, що в середньому по Україні спостерігалось зниження захворюваності на 17,3%.
Найбільше у 2019 році захворілих осіб реєструвалось у Ковельському, Локачинському, Маневицькому, Старовижівському районах та м. Луцьку.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.