Небо над Україною залишається відкритим. Чому про це говорять

Небо над Україною залишається відкритим. Чому про це говорять
Фото ілюстративне

Небо над Україною залишається відкритим, держава працює над попередженням ризиків для авіаперевізників.

Про це йдеться у заяві Міністерства інфраструктури України.

Інформація про закриття повітряного простору України не відповідає дійсності. Закриття авіапростору є суверенним правом України, відповідне рішення не приймалося.

Сьогодні у Мінінфраструктури відбулася робоча нарада за участі керівництва Офісу Президента України, Державної авіаційної служби України, ДП «Украерорух», ДП МА «Бориспіль» та українських авіакомпаній щодо ситуації на ринку авіаперевезень. За результатами наради було напрацьовано рішення для запобігання подальшому загостренню ситуації.

Більшість авіакомпаній продовжують операційну діяльність без жодних обмежень. Зокрема, наразі 29 іноземних авіакомпаній виконують польоти з 34 країн світу.

У деяких перевізників виникають складнощі пов’язані із коливаннями на ринках страхування. Зі свого боку держава готова підтримати авіаперевізників і планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку. Наразі проводяться консультації з міжнародними партнерами та готуються відповідні рішення уряду.

«Ринки страхових послуг, так само як і ринки капіталу, є вразливими до інформаційного поля. Очікуємо, що вже найближчим часом ситуація стабілізується. Для цього Уряд, Офіс Президента та наші міжнародні партнери напрацьовують спільні рішення. У разі потреби, держава забезпечить повернення усіх громадян України з-за кордону» – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Про які проблеми зі страхуванням йдеться?

У мережі повідомляли, що міжнародні страхові компанії, які займаються страхуванням авіаперевезень з 14 лютого хочуть припинити страхувати літаки, які літають над Україною через російську загрозою. Тому, такі авіаперевізники можуть припинити польоти над Україною. Але ані джерела, ані переліку таких авіакомпаній наразі немає. Тому, стверджувати, що це достовірна інформація – не можемо. 

Що передувало?

Як повідомляє Громадське, 13 лютого власник літака (резидент Ірландії), який українська авіакомпанія SkyUp взяла у лізинг, заборонив йому приземлятися на території України. Борт, що летів з португальської Мадейри до Києва, посадили в Кишиневі (Молдова).

А 12 лютого нідерландська авіакомпанія KLM заявила, що зупиняє рейси до України через побоювання нового вторгнення Росії.

А втім, KLM не єдина авіакомпанія, яка літає в Україну з Нідерландів. Наприклад, WizzAir проводить кілька рейсів на тиждень із міста Ейндговен до Львова, а українські авіалінії літають зі Схіпгола до Києва.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Ковелі на водосховищі двоє дітей провалилися під лід
Наступна новина На Волині чоловіка вбило струмом
Останні новини
Схожі новини