Роботи з облаштування Вежі Чорторийських у Луцьку планують завершити до кінця 2020 року. Тут хочуть зокрема відкрити інтерактивний музею-майстерню лицарства та середньовічних часів, зробити оглядові зони.
Про це повідомив радник Луцького міського голови Ігор Поліщук у фейсбуці.
Він нагадав, що роботи відбуваються у рамках найбільш масштабного за часів незалежності України проєкт із відновлення історико-культурної спадщини міста, реставрації існуючих історичних пам'яток та збільшення туристичної привабливості Старого міста.
«Реконструкція Вежі Чорторийських відбувається у рамках реалізації проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна», який впроваджується програмою «Україна-Польща-Білорусь 2014-2020», – зауважив посадовець.
За його словами, будівельники будують огорожу з частоколу та оглядові зони, ремонтують дах та фасади, проводять роботи з підсилення фундаментів частини оборонної стіни, що збереглась, реставрують підвали монастиря єзуїтів, здійснюють благоустрій території.
«У відновлених пам'ятках заплановано облаштування інтерактивного музею-майстерні лицарства та середньовічних часів, експозиції якого розміщуватимуться у башті Чорторийських та підвалах монастиря єзуїтів. Відвідувачі матимуть можливість випробувати експоновані обладунки, ознайомитись з особливостями навчального процесу в монастирі у середньовічні часи. Експозиція включатиме воскову фігуру монаха та голограму привида. За допомогою сучасних технологій туристи зможуть побачити, як комплекс пам’яток виглядав колись, дізнатися інформацію про буденне життя населення, культуру й архітектуру старого Луцька», – розповів Ігор Поліщук.
Він зазначив, що до кінця року усі роботи завершать, і тоді «відкриється нова локація та можливість повернутися на кількасот років назад».