Операція в Курській області стимулює РФ обмінювати полонених, – ISW

Операція в Курській області стимулює РФ обмінювати полонених, – ISW

Американський Інститут вивчення війни оцінив, що українська операція в Курській області, ймовірно, все більше стимулює Росію брати участь в обміні військовополоненими.

Про це повідомив ISW, пише УП

Нагадаємо, 18 жовтня Україна та Росія провели обмін військовополоненими – четвертий обмін з початку української операції у Курській області в серпні 2024 року. 

19 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна повернула 95 військовополонених. 

Серед повернениних, зокрема українські військовослужбовці, які на початку 2022 року захищали  «Азовсталь» у Маріуполі, українські нацгвардійці, військовослужбовці Держприкордонслужби України та інші українські військові.

18 жовтня Міноборони Росії заявило, що російська влада також повернула 95 російських військовополонених і що Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) виступили посередником в обміні. 

В Українському координаційному штабі з лікування військовополонених зазначають, що багато українських військовополонених, які повернулися, мали важкі захворювання та тяжкі поранення, а також втратили вагу через тортури та недоїдання в російському полоні.

Раніше ISW зазначав, що частота обміну військовополоненими між Україною та Росією значно зросла з початку української операції в Курській області 6 серпня, причому обидві сторони обміняли загалом 267 військовополонених кожна під час трьох окремих обмінів. 

Для порівняння, Росія та Україна провели лише три обміни військовополоненими з 1 січня по 6 серпня 2024 року.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Сирський відвідав частини, які воюють на Курщині
Наступна новина Українські десантники взяли штурмом позицію окупантів у Курській області
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні