«Перший на природі»: «Волинська Мекка» або село, де досі збирають лісовий мед. ФОТО

«Перший на природі»: «Волинська Мекка» або село, де досі збирають лісовий мед. ФОТО

У цій публікації «Перший» розповість Вам про «Волинську Мекку», село на березі Стоходу або ж село бортників.

У постійній рубриці «Перший на природі» ми «відкриємо» найцікавіше про село Бучин, яке знаходиться у Любешівському районі.

За легендами, на місці села було непрохідне болото або ж, як його тоді називали, бучило. Звідси і пішла назва села. Також кажуть, що його назва походить від рибальських плетених кошів «бучи», адже ще на початку XX століття – це було портове село.

Найдавнішою пам’яткою є чудотворна ікона Божої Матері. У 1706 році невідомо звідки у бучинських болотах з’явилася ікона Богородиці, місцеві жителі помітили незвичне сяйво, яке вона випромінювала. На цьому місці і вирішили збудувати церкву.

Чудотворна ікона Божої Матері

Свято-Миколаївську церкву в заплаві річки Стохід побудували у 1926 році, на заміну церкви Великомучениці Параскєви, розібраної австро-німецькими вояками у 1915 році.

До слова, щороку 22 травня від села Зарудче відбувається 15-кілометровий Хресний Хід до Бучинської ікони Божої Матері.


Ще однією особливістю цього села є бортництво. Єдине місце в регіоні, де ще лишився такий спосіб лісового бджільництва. Мешканці Бучина розводять бджіл у спеціально змайстрованих бортях та збирають там мед.

Бортництво – промисел, який існує на Поліссі ще з часів Київської Русі. Воно відігравало важливу господарську роль до початку ХХ століття, але із широким впровадженням рамочного вулика втратило своє значення і практично зникло.

Колись у цьому селі були на стільки високі дерева, що перша борть була розташована на висоті 10 метрів, а далі за нею видовбували або ж прикріплювали інші. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Перший на природі»: 700-літній дуб та кемпінг у давньоскандинавському стилі в селі Дубечне. ФОТО

Борть

Якщо Вас зацікавила історія цього населеного пункту «Перший» пропонує Вам автобусні маршрути з Луцька до Бучина. Щоправда, доїхати можна лише до села Підкормілля, а далі доведеться шукати транспорт, який міг би Вас довезти до місця призначення.

Якщо ж у Вас є власна машина, то по автодорозі Р-14 Ви заїдете до населеного пункту менше, ніж за три години.

Із місцевим храмом та давнім способом бджільництва Ви можете ознайомитися на фотографіях, які надав Департамент інфраструктури та туризму Волинської ОДА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Перший на природі»: «село вдів» та Поліська Амазонія - чим унікальне село Сваловичі. ФОТО

Вигляд місцевого храму всередині

Текст – Іванна Соломанчук (Перший)

Фото надані Департаментом інфраструктури та туризму Волинської ОДА


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку чоловік посеред ночі скидав сміття на берег річки
Наступна новина Волинського депутата оштрафували
Останні новини
Схожі новини