Після школи – одразу в армію. Історія молодого протитанкіста

Після школи – одразу в армію. Історія молодого протитанкіста

Противник хотів штурмувати наші позиції на трьох БМП. Бійці однією ракетою їх зупинили, а артилерія «добила. 

Про це розповів боєць роти протитанкових керованих ракет Бригади «Рубіж» з позивним «Кіт», йдеться на сторінці бригади.

Хлопцю лише 22 роки. Розповідає, що в армію пішов одразу після школи, навіть не встиг здобути цивільний фах, бо треба було боронити свій край.

Навчання на протитанкіста далося легко, бо я дуже хотів опанувати цю зброю. «NLAW», наприклад, я фактично вивчив самостійно, дивився відео, багато читав про нього, – ділиться Кіт.

Орім ентузіазму та мотивації, аби працювати з ПТРК, треба бути й фізично підготовленим, бо сама установка важить лише кілька кілограмів, а от ракети до неї – майже 30. До цього додається ще броня і провізія, йти до позицій доводиться кілька годин, часто з перебіжками, щоб вберегтися від ворожих дронів-розвідників чи FPV.

 Бувало й таке, що відкопували нашу установку. На Кліщіївці, після вдалого відпрацювання, нашу позицію почали обстрілювати, установку бетонною платою накрило – ми її під обстрілами витягували, – згадує воїн.

Нині підрозділ Кота працює на Лимано-Купʼянському напрямку, каже, ворог тут намагається залучати й техніку, але марно:

Противник хотів штурмувати наші позиції на трьох БМП. Ми однієї ракетою їх зупинили, а артилерія добила. Це було о 4 ранку, я якраз побратима з нічного чергування поміняв. Командир пише, що їде ворожа техніка – ми виставили нашу «Стугну» і спостерігали. Помітили окупантів ледь-ледь та зробили постріл. Ракета долетіла, уразила, то було БМП, вже далі аеророзвідка передала, що дві БМП, які їхали за нею, підбила наша артилерія.

Хоч би скільки спроб зламати українську оборону окупанти не робили – успіху не матимуть. Надто, коли від цього залежить наше майбутнє.

В таких умовах важко щось планувати. Але мені б дуже хотілося після перемоги просто повернутися додому, зрозуміти, ким би я хотів працювати і будувати далі своє мирне життя, – ділиться Кіт.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Раніше дрони були для гонок»: як БпЛА змінюють хід війни. ВІДЕО
Наступна новина П'ять тижнів у Великій Британії. Як прикордонників готують до війни
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні