Наомі Паркер Фрейлі померла у суботу, 20 січня, у віці 96 років, однак про її смерть оголосили тільки тепер.
Героїня відомого плакату "We can do it!" ("Ми зможемо це зробити!"), феміністична ікона 1980-х років "клепальниця Роузі" насправді працювала офіціанткою у Каліфорнії (США), ідеться на The New York Times.
На створення плакату його автора, Говарда Міллера, надихнула фотографія 1942 року, де на станції авіації військово-морських сил США у Каліфорнії Фрейлі стоїть за токарним верстатом у робочому костюмі. Її волосся підібране хусткою у білий горошок.
Тривалий час постать Фрейлі була затьмарена іншою жінкою Жеральдін Дойл, яку вважали реальною героїнею плакату.
Паркер Фрейлі доводилося лишатися в тіні протягом 70 років, доки у 2016 уперше не оприлюднили правду.
"Я не хотіла слави й багатства. Мені потрібна була моя ідентичність", – розповіла Фрейлі в інтерв’ю у 2016 році.
Пошук "справжньої Роузі" – історія 6-річного "інтелектуального полювання" науковця Джеймса Джея Кімбла.
Доктор Кімбл уперше розкрив таємницю Роузі у матеріалі журналу "Rhetoric & Public Affairs" у 2016 році.
Плутанина зі справжньою Роузі виникла через те, що жінка з плакату "перекочувала" у кілька культурних артефактів минулого століття.
Спершу ’явилася пісня Редда Еванса та Джона Джейкоба Лоеба, де роузі "уважно стежить за саботажем і сидить на ф’юзеляжі". Тамтешня Роузі – це Розалінд Волтер із Лонг-Айленда, яка була клепальницею на підприємстві Corsair.
Інша Роузі – Нормана Роквелла, з обкладинки видання Saturday Evening Post 29 травня 1943. Ім’я Роузі написане на ланч-боксі мускулистої жінки, а під ногами у неї – "розчавлений" нацистський "Mein Kampf". Справжнє ім'я жінки – Мері Дойл Кіфф.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.