У Луцькому національному технічному університеті 11 лютого презентували партнерський проект соціальної дії «Багатофункціональне середовище арт-релаксації «ART-TELL-IYA» для ветеранів АТО/ООС.
Про це пише ІА ВолиньPost.
Захід реалізували у рамках програми «Активні громадяни» за сприяння Британської Ради в Україні та за організації кафедри дизайну луцького вишу.
Менеджерки проекту – асистентка кафедри дизайну Анна Дідух, завідувачка кафедри Наталія Скляренко та доцентка Христина Хворост – провели екскурсію арт-простором і розповіли про цікаві психологічні прийоми та символи, які закладали в кожну деталь інтер’єру під час оформлення приміщень.
Перш за все зазначають, що цільова аудиторія це – ветерани АТО/ООС, які не мають серйозних фізичних пошкоджень та поранень, які не потребують реабілітації в спеціалізованих медичних закладах, але потребують професійного психологічного супроводу для зниження рівня посттравматичного стресового розладу (ПТСР), ознаки якого не відразу помітні. Усі послуги – абсолютно безкоштовні.
Ректор ЛНТУ Петро Савчук каже, що наразі триває набір першої групи, тож усі охочі ветерани можуть звертатися по допомогу. Під час реабілітації триватимуть тренінги під керівництвом психолога арт-терапевта та викладачів-дизайнерів Луцького НТУ, програма – уже розроблена.
«Реабілітація учасників бойових дій – надзвичайно важлива складова проблеми, що стосується не лише здоров’я людей, які дійсно брали участь у бойових діях, але і процесу його відновлення. Соціум і кожен з нас особисто повинен докладати максимум зусиль, аби підтримувати і допомагати таким людям. Ці хлопці й дівчата, які воюють та воювали, – еліта нашого суспільства, адже вони – патріоти, що стоять на передових рубежах захисту інтересів нашої країни. Те, що вони отримують «в подяку», коли приходять на «гражданку», – лише проблеми. Одна з таких – неможливість нормально працювати, складність адаптуватися та інше. Найскладнішою проблемою є саме процес відновлення осіб з ПТСР», – переконаний ректор ЛНТУ.
Читати також: Реабілітаційний центр для атовців у Луцьку скоро запрацює на повну потужність, – головний лікар
Петро Савчук зазначає, що відкриття такого арт-центру на базі університету – лише перший крок, тут не мають наміру зупинятися на цьому, навпаки, налаштовані розвивати систему психологічної реабілітації і допомагати учасникам АТО/ООС повернутися до нормального життя.
Курс реабілітації творчістю вже прописаний і розрахований на 5 днів. Заняття будуть поєднувати в собі багато технологій та «фішок», які, перш за все, сконцентровані на тому, аби під час виконання завдань учасникам групи не довелося думати, а лише розслаблятися, релаксувати і творити.
Для створення цього середовища використовували безліч хитрих психологічних прийомів, які перед собою ставлять основну мету – пошуки себе.
До центру можна увійти через двоє дверей, які розфарбовані космічними візерунками із символами космосу – уявного всесвіту, який арт-терапевти відкриватимуть для тих, хто потребує психологічної реабілітації. «Мова мистецтва розкриває особистість», – саме цей шифр дизайнери закодували у назву комплексу, підкреслюють, що небесний та зелений кольори обрали також не випадково, вони уособлюють спокій і пошуки себе у світі.
Проект створений за співфінансування Британської Ради. Кажуть, саме тому символічно першим до приміщення пустили британця на прізвисько Будда. Котик неохоче зайшов, пройшовся між столами і побіг до кабінету психолога, що розташований в іншій частині простору.
Приміщення називають багатофункціональним середовищем. Розрахована кімната для навчання однієї групи з п’ятнадцяти осіб. Столи розставлені у формі октагону, акцентують, що жоден з них не має гострих кутів.
«Як тільки заходимо, то відразу потрапляємо у куточок природи. По периметру розташоване покриття зі штучної трави, яке створює відчуття спокою, але водночас має і тактильну сторону. Доторкнувшись до нього, також можна розслабитись. Наступна зона, пов’язана із зеленню – зона для відпочинку, що розмістилася біля крайньої стіни у кімнаті», – розповідає Христина Хворост.
«У простір закладено чотири стихії, які гармонізують людину, як п’ятий елемент», – каже Анна Дідух.
У цій кімнаті група буде займатися творчістю, інша ж, із написом «Relax» перед входом, розрахована на півгодинний відпочинок від пензликів чи пластиліну.
У центрі кімнати встановили трубу з підсвіткою на весь зріст, всередині – вода та повітря, а кольори можна змінювати за допомогою автоматичного перемикача. Поруч розклали каремати з подушками, на стіну позаду нанесли образи моря і пінисті хвилі, збоку на цегляній основі повісили картину каміна, а стіну попереду обмастили річковим піском, таким чином, поєднуючи жіноче та чоловіче начала разом із усіма стихіями та людиною у центрі. Усю цю картину доповнює фонове звучання криків чайок та шуму прибою. За стіною з морськими мотивами знаходиться кабінет штатного психолога, який працюватиме, безпосередньо, окремо із кожним членом групи, що проходить реабілітацію.
Аби долучитися до групи, звертайтеся за телефоном +380 663 502 859.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.