У листопаді близько 3 тисяч споживачів одержали повідомлення від ТОВ “Волиньгаз Збут” про припинення поставок природного газу. До цього списку увійшли всі абоненти, які мають непогашені борги станом на 25 жовтня 2017 року.
Найпроблемніші боржники серед клієнтів ТОВ «Волиньгаз Збут» не сплачують за газ вже більше 5 тис грн. У багатьох цей борг уже сягнув кількох десятків тисяч гривень. Такі клієнти ігнорують рахунки за газ по декілька місяців, – повідомляє ТОВ “Волиньгаз Збут”.
“Припинення поставок газу – останній захід, до якого компанія вдається лише в разі ігнорування споживачем численних попереджень. Опісля цього, компанія надсилає до оператора ГРМ доручення на припинення газопостачання,що відбувається разом з відключенням від газової мережі, - розповідає директор "Волиньгаз Збуту" Микола Тищук. – Тому, для припинення росту заборгованості рекомендуємо подбати про сплату боргів, не чекаючи на крайні заходи. Адже в разі припинення поставки та відключення, навіть після погашення боргів щоб надалі мати можливість користуватись природнім газом, споживачу доведеться сплатити не лише всю суму боргу, а й компенсувати витрати газової компанії на роботи з припинення та подальшого відновлення газопостачання”.
У разі якщо споживач не в змозі відразу погасити суму боргу, то він може звернутися до компанії та укласти відповідний договір на реструктуризацію. Фактично - це можливість протягом певного часу сплачувати борг частинами та запобігти припинення газопостачання.
Ще один варіант - звернутись до місцевих управлінь соціального захисту для оформлення субсидії, а також усю необхідну інформацію безплатно і цілодобово дізнатись за номером “Гарячої лінії” 15-45. Допомогу держави – субсидію – може отримати більшість українських родин, якщо їхні комунальні витрати перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу. Уряд адресно платить за кожного громадянина.
Нагадаємо, що за 10 місяців 2017 року заборгованість волинян за блакитне паливо сягнула майже 500 млн гривень, що на 55% більше, ніж за анолгічний період минулого року. Найбільшими неплатниками залишаються мешканці обласного центру Волині та навколишніх сіл – їх частка заборгованості становить понад 56%. Також «Волиньгаз Збут» наголошує керівникам бюджетних установ та організацій про необхідність проведення процедури тендерних закупівель, адже наближається кінець року і договірні відносини закінчуються.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.