За перший квартал 2021 року на Волині по медичну допомогу звернулось 24 людей, зокрема 3 дітей, яких вкусили кліщі. Медики наголошують, що це загрожує негативними наслідками для здоров’я, а саме такими інфекційними недугами, як кліщовий вірусний енцефаліт, хвороба Лайма, гранулоцитарний анаплазмоз людини, ерліхіоз, піроплазмоз.
Про це розповіли у Волинському обласному лабораторному центрі МОЗ.
Втім, випадки згаданих захворювань в області цьогоріч ще не реєстрували.
«Щороку від укусів кліщів страждають близько тисячі волинян, майже 50-60 з них заражаються інфекційними хворобами. При пізньому зверненні та без належного лікування хвороби можуть переходити у хронічні форми, – кажуть у лабораторному центрі.
Щороку в період активності кліщів епідеміологи обласного лабораторного центру виїздять у природні осередки, де збирають кліщів. Уже цього року доставили 210 кліщів, зібраних у рекреаційних зонах, лісосмугах, дачних масивах Луцького району, у 17% були виявлені збудники хвороби Лайма.
На початку квітня біогрупа виїжджала у рекреаційну зону «Теремнівські ставки», відпочинкову зону річки Чорногузка Луцького району, де зібрали 31 кліща D. pictus, з яких у 30% виявили борелії.
У центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки та парку 900-річчя Луцька зібрали 21 кліща, у 5 виявлено борелії.
Також збирали кліщів на території кладовищ, де в передвеликодні дні перебуває велика кількість людей. Зокрема на території кладовища села Гаразджа виявили 12 кліщів, у 3-х з яких були борелії.
Уже у цьому році 5 лучан звернулось до медиків із проханням дослідити кліщі, котрих вилучили з тіла після укусу. В одному випадку виявлено збудників хвороби Лайма.
Читати також: У Ковельському районі виявили сказ. Хочуть вакцинувати всіх тварин у селі
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.