У перші дні відпочинок на пляжі може нашкодити здоров'ю людини, якщо в його організм проникає надмірна кількість йоду.
Лікарі застерігають: відпочивати на узбережжі треба з розумом, не зловживаючи морськими і повітряними ваннами, – повідомляє Сьогодні.
Вирушаючи відпочивати на море, жителі мегаполісів потрапляють в середовище, де повітря просочене йодом, – це може спровокувати справжній "йодний удар", поділився думкою лікар-реабілітолог Валентин Ковтун.
Фахівець стверджує, що різка зміна обстановки, що змушує організм городян, які звикли до зовсім іншої якості повітря, пристосовуватися до умов морського курорту, – є великим стресом для щитовидної залози.
«Щитовидка, яка змушена перебудовуватися з роботи в умовах йододефіциту на умови надлишку йоду, може відреагувати підвищеними обертами роботи, що загрожує тиреотоксикозом. Або навпаки – щитовидка сповільнює свою роботу, що призводить до млявості, набряклості, набору ваги», – зазначив лікар.
Особливо небезпечні в цьому сенсі перші дні на узбережжі. До морського відпочинку організм потрібно адаптувати поступово і повільно, дав пораду фахівець. Щоб уникнути передозування йодом, в перший день після приїзду проводити на березі моря слід не більше півтора-двох годин.
Раніше ми писали про те, що вчені пояснили, як відпустка впливає на організм
Читати також: Бюджетний відпочинок: скільки коштуватиме відпустка у санаторії на Волині.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.