Швидкість та азарт: як на Світязі боролись за Кубок України з перегонів на лижеролерах. ФОТО

Швидкість та азарт: як на Світязі боролись за Кубок України з перегонів на лижеролерах. ФОТО

Під час екомарафону «Світанок Світязя» на Волині розіграли Кубок України з перегонів на лижеролерах.

Забіг відбувся на марафонській дистанції 42,195 км та півмарафонській - 21 км. 

Зокрема, за Кубок України боролось понад 60 лижеролерів. Серед них не лише спортсмени з України, а й Білорусі, Польщі та Німеччини.

Читайте також: Екомарафон «Світанок Світязя»: як це було. ФОТО. РЕЗУЛЬТАТИ

Варто зауважити, що більшість лижеролерів – спортсмени зі стажем, вік яких понад 50 років. Були серед них і ветерани професійного спорту - відомі спортсмени, чемпіони України та світу з різних видів спорту, тренери і просто любителі.

Одна з таких - професійна лижниця і веслувальниця Оксана Заліско зі Львова. Вона – чемпіонка світу 2018 року з греблі на байдарках-каное та чемпіонка Європи з нордичної ходи. Оксана Заліско розповіла, що лижеролери – це не новий вид спорту для спортсменів, особливо лижників, які так тренуються у міжсезонні, коли немає снігу.

«У нас колись на лижеролерах йшла підготовка до зими, але ролери тоді були зовсім інші лижі ставились не на такі коліщатка, а на важкі бочки. Вони не були такі швидкісні. Швидкість була маленька.

Хоча, як вид спорту, лижеролерам вже років 20. Якщо брати за 100-бальною системою, то за підготовку і організацію екомарафону «Світанок Світязя» я можу дати 101 бал. Гарно все, а головне – класна траса. Це дуже важливо, бо не всюди вона є. Це не коротка дистанція і знайти 11 кілометрів такої хорошої траси завжди досить проблемно. Тому я дуже задоволена», - розповідає Оксана Заліско.

Виявилось, що лижеролери – доволі небезпечний вид спорту, про це свідчить те, що практично кожен третій спортсмен на фінішній прямій отримував невеликі травми. Зокрема, як пояснили учасники, в азарті спортсмени набирають велику швидкість і не завжди є змога вчасно загальмувати. Тому під час падіння лижеролери не рідко отримують садна рук та ніг. Важких травм під час марафону ніхто зі спортсменів не отримав. А подряпини, як вони самі кажуть, «це ніщо у порівнянні з емоціями».

Отож, результати півмарафону за Кубок України з перегонів на лижеролерах на дистанції 21 км.

Результати марафону за Кубок України з перегонів на лижеролерах на дистанції 42 км.

Варто зауважити, що ЕКОМАРАФОН «СВІТАНОК СВІТЯЗЯ» – це спільна ініціатива федерації легкої атлетики Волинської області, федерації України з поліатлону, Шацького лісового коледжу, Шацького національного природного парку, Спортивного Клубу «Ковель», OTK «Rzeźnik» (товариства жертв тренера Кляуса «Резун») та Chelmbiega«Хелмбігає» у співпраці з адміністрацією Шацького району (Україна) та гміни Воля-Ухруська, Володавського повіту (Польща) в рамках «Європейських Днів Добросусідства», що мають на меті показати усю красу Полісся.

Текст: Еля КОРОТИНСЬКА (Перший)

Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ (Перший)


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Життя птахів на світлинах волинського фотографа. ФОТО
Наступна новина У Ковелі «застукали» двох дітей за вживанням спиртного
Останні новини
Схожі новини