Джерело: Еспресо ТВ
Автор: АНАСТАСІЯ ПАШИНСЬКА
Miss Katy, Room Factory та KREOSAN. Скільки грошей заробляють та що показують найпопулярніші українські відеоблогери
На відео маленька трирічна дівчинка сидить у спеціальному автомобільному сидінні для дітей.
«Вітання! Ви на каналі Miss Katy! І сьогодні з Катею ми їдемо в Kidswill!», – каже голос за кадром.
Голос належить мамі дівчинки. І вони дійсно їдуть у дитячий розважальний центр. У ролику немає яскравих спецефектів, закрученого сюжету або філософських роздумів. Катя гладить плюшевих тваринок, бігає по дитячому майданчику і катається з гірки. 16-хвилинний ролик подивилися 44 мільйони разів.
А найпопулярніше відео – День народження Каті – набрало 63 мільйони переглядів. Щоб було, з чим порівняти – відео з історичним приземленням Falcon 9 компанії SpaceX подивилися лише 2,7 мільйона разів.
У дівчинки є старший брат Макс, якому виповнилося 5 років. У Макса свій не менш популярний канал на Youtube – Mister Max.
На двох у них 9 мільйонів фоловерів, 370 мільйонів переглядів за минулий місяць і заробіток від $100 тисяч щомісяця. Це одні з найбагатших одеських дітей. 2017 року сім'я переїхала жити до Лондона.
Як це працює
Відеоблогер отримує гроші за показ реклами до, під час і після свого ролика. Також враховуються кліки по банерах, розміщених на самому сайті. Оплачується кожен перехід на сайт рекламодавця.
Наприклад, за 1000 переглядів відеоблогер може отримати від 50 центів, до 1 долара. Рекламодавці платять набагато більше грошей за перегляди з країн з великим ринком. Так, найдорожче оплачуються перегляди з США. Для цього в Youtube є своя аналітика.
Крім цих двох способів відеоблогери часто рекомендують або показують товари певної марки в своїх відео. Це називається «продакт-плейсмент», коли реквізит ролика має свій комерційний аналог і його можна купити. А найчастіше саме це і хочуть робити діти, після переглядів роликів про Miss Katy або Mister Max.
Чому Miss Katy і Mister Max популярні
Як і в будь-якому бізнесі, відеоблогери повинні чітко вибрати свою аудиторію. В основному ролики дивляться батьки, яким не чужі дитячі витівки та самі діти.
Батьки Макса і Каті ні в чому їм не відмовляють. У перших роликах діти роблять «огляд» на шоколадні яйцям Kinder Surprise. Діти відкривали ласощі, їли шоколад і показували іграшки. Цього було досить, щоб їхні ровесники переглянули відео кілька разів.
Відео стало популярним і в Америці – там заборонені шоколадні яйця. Їх забороняють не тільки продавати, а й просто ввозити на територію США. Штраф за контрабанду – $2500 за один «кіндер».
Батьки Макса і Каті продовжують балувати їх поїздками в Діснейленд, іграшками і ласощами, які малеча відкриває у роликах – яка дитина відмовиться хоча б подивитися на таке.
Діти – вдячна аудиторія. Вони дивляться ролики багато разів, пишуть кумедні коментарі і слухняно ставлять лайки, створюйчи активність на каналі. На них найкраще працює реклама – вони їй вірять і хочуть те ж саме, що і в ролику.
Також тато Макса і Каті створили безліч каналів-клонів, сайтів і уклали партнерську угоду з провідною українською компанією AIR. Понад 7000 блогерів з України підключені до AIR.
Спочатку батьки Макса і Каті не витрачали великі гроші – зйомка на телефон і покупка ласощів. Потім у хід пішли іграшки, але швидше за все це добре оплачується спонсорами, які хочуть, щоб їхній продукт потрапив в кадр.
Батьки не лінуються, і викладають ролики своїх чад кілька разів на тиждень, що також змушує глядача «підсісти» і проживати день за днем разом з героями каналу.
Їхній приклад надихнув інших батьків створювати подібні ролики – так з'явився цілий напрям дитячого Youtube. Але в українському сегменті Youtube є не менш популярні канали, з іншою тематикою.
Приблизний заробіток відеоблогеров можна подивитися на SocialBlade. Ресурс підраховує кількість переглядів і примножує на тарифи за рекламу на Youtube. Але вартість продакт-плейсменту підрахувати складно – це особиста домовленість між рекламодавцем і автором ролика.
Гумор
Room Factory
Кілька друзів знімають ролики про повсякденні життєві ситуації. Голос за кадром іронічно пояснює дії друзів. Назва роликів завжди починається з «Коротше кажучи, ...». Так хлопці зняли сюжет про 8 Березня, комп'ютерні ігри та борщ.
Канал існує з 2009 року. У команди 2,3 мільйона передплатників, 515 мільйонів переглядів і 183 відео. У середньому Room Factory заробляє $10 тисяч на місяць.
ND Production
Автор каналу одесит Андрій Немодрук займається пародією голосів відомих артистів, політиків і героїв мультиків. Всі ці голоси він накладає на відомі музичні хіти.
У каналу 1,2 мільйона передплатників, 66 відео і 108 мільйонів переглядів. Заробляє канал від $1,7 тисячі.
Саша Шапік
Відеоблогер з Черкас робить огляди на своє життя, не боячись експериментувати над самим собою. Вперше Шапік прославився на відео, де він стрибає у воду з вагона поїзда, що їхав по мосту.
Також він автор серії жорстоких розіграшів над своїми друзями. Шапік є аналогом американського шоу «Диваки», де молоді люди підпалювали себе, катапультували і приставали до перехожих.
У каналу 1,2 мільйону передплатників, 188 мільйонів переглядів і заробіток від $5 тисяч.
Альона Венум
Киянка розповідає про свої подорожі, іноді робить іронічні ролики про те, що хвилює дівчат: стосунки з найкращою подругою, з хлопцем і вибір одягу.
У дівчини 2 мільйони передплатників, 236 мільйонів переглядів, 143 відео. Заробляє Венум від $4 тисяч тільки на рекламі Youtube.
Краса
Це ще одна популярна тематика каналів. Дівчата дають майстер-класи макіяжу, зачісок та інших жіночих хитрощів. Такі відеоблогери часто отримують прибуток за рекламу косметики і салонів краси.
Afinka DIY
Дівчина з Харкова, яка дає рекомендації не тільки щодо косметики, а й з виготовлення нових прикрас і одягу з підручних засобів. Аліна Литвинова (справжнє ім'я дівчини), також розповідає, як прикрасити свою кімнату або як правильно фотографуватися для Instagram.
У дівчини на каналі 179 роликів, 861 тисяча фоловерів і 88 мільйонів переглядів. Заробіток на Youtube – від $2 тисяч.
AlinaSolopovaOfficial
Дівчина ділиться всіма своїми переживаннями – від переїзду в общагу, до походу в аквапарк. Охочих подивитися на міркування юної блогерши багато. Канал існує не так давно.
У неї поки 791 тисяча фоловерів і 28 мільйонів переглядів і 66 відео. Поки що Аліна заробляє по $100 в місяць.
Експерименти, наука і лайфхаки.
SlivkiShow
Кумедні наукові експерименти, які допоможуть вам спростити своє життя за допомогою корисних «лайфхаків». У відео присутній симпатичний котик, який бере участь у всіх експериментах.
У каналу 8 мільйонів фоловерів, 191 відео та 1 мільярд переглядів. Канал вважається одним з найпопулярніших каналів українського сегмента.
Щомісяця власник каналу заробляє від $10 тисяч тільки за рекламу.
KREOSAN
Канал створили двоє друзів з Луганська – Олександр Крюков і Павло Павлов. Друзі втілюють найсміливіші експерименти, про які мріяли хлопчаки в дитинстві: додати пропан у газовану воду, як зробити безкоштовний інтернет і чи можна спорудити з мікрохвильовки гармату.
Ідеї друзі черпають з таких же роликів, фільмів. Іноді Крюков і Павлов знаходять помилки в чужих експериментах і намагаються їх перевірити, створивши свій. Команда порівнює себе з популярним американським шоу «Руйнівники легенд».
З початком війни на Донбасі, дачу Павла (де проходили найнебезпечніші експерименти), розграбували. Також війна вплинула і на роботу друзів – обидва втратили основний заробіток, тому почали вкладати свої сили в канал.
Зараз у них 970 тисяч передплатників, 124 ролика і 130 мільйонів переглядів. Команда заробляє від $ 1000 доларів на місяць.
Огляди відеоігор
Можна грати і отримувати за це гроші. Це, мабуть, один з найпростіших блогів: не потрібна хороша камера, а сценарій можна створювати по ходу гри.
DILLERON ★ Play
Канал належить одеському подружжю, що разом проходить ігри і викладає ролики на канал. Улюбленою грою подружжя є Minecraft. У каналу 2,6 мільйона передплатників, 1 мільярд переглядів і 1,5 тисячі роликів - пара грає досить таки часто.
У середньому канал DILLERON ★ Play заробляє від $5 тисяч на місяць.
MrUnfiny
Ще один популярний відеоблогер з Вінниці, який робить огляд гри Minecraft. Там він не тільки грає, а й розповідає як будувати нові карти та ділиться іншими тонкощами гри.
У блогера близько 2 мільйонів фоловерів 1000 відео і 453 мільйони переглядів. Заробляє блогер від $2,6 тисяч.
Огляди покупок
Kitai Rulit
Ідея каналу дуже проста – команда замовляє китайську продукцію, а потім робить на неї огляд. Переважно замовляється техніка. Оскільки попит на замовлення в Китаї зростає, багато хто перед покупкою дивиться огляди на магазини і техніку, яку збираються замовляти.
У каналу 1 мільйон передплатників, 1,5 тисячі роликів і 135 мільйонів переглядів.
Заробляє команда поки що небагато – від $500 на рекламних роликів. Швидше за все більшу частину доходу Kitai Rulit отримує від продакт-плейсмент.
Багато блогерів, ставши відомими переїхали до Москви. Наприклад, ІванГай, Nikita Morozov, дівчина-аніме Анастасія Шпагіна, пранкери YanGo, тому, хоч вони і залишаються популярними ютуб-блогерами, їхні канали більше націлені на російську аудиторію.
За даними медіа-ресурсу AIN, російський ринок найбільший для українських блогерів. Саме тому більшість з них російськомовні.
Є і менш відомі україномовні початківці блогери. Наприклад, закарпатський відеоблогер Мишко, який робить огляди різних ігор, переважно стратегій.
Або канал СЕЛО TV, де роблять огляди смішних інтернет-роликів. Geek Journal у якому блогер розповідає про новинки в кіно або Роман Плетень з оглядами фільмів.
Також є цілий український сегмент «буктьюба», де блогери розповідають про прочитані книжки. Якщо не знаєте, що прочитати, зверніться до каналу Літогляди Сущук. Там він не тільки розповість про книжку, а й прочитає цілу літературну лекцію. Або TheBookOfEibon, де публікуються невеликі 30-секундні мультики про книжках. А на каналі Відвідати всі країни парочка українців подорожує по всьому світу.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.