Свіжозмелена кава «живе» всього 20 хвилин, - власник луцьких велокав’ярень Андрій Хоменко

Свіжозмелена кава «живе» всього 20 хвилин, - власник луцьких велокав’ярень Андрій Хоменко

У Луцьку є чимало місць, де можна посмакувати кавою. Але є особливі. Наприклад, велокав’ярні Kava Avenue. Їхній власник – професійний баріста Андрій Хоменко про каву може говорити безперервно та з ентузіазмом. Хоча зізнається, що свого часу не планував займатися кавовим бізнесом. Чому кава все ж стала його натхненною справою та яку каву полюбляють лучани найбільше – у нашій з ним розмові для рубрики «Бліц-інтерв’ю».

- Вже три роки Ваші пересувні кав’ярні готують каву для лучан на вулицях міста. Чому обрали для себе такий вид бізнесу?

- Раніше я працював у Києві, де познайомився із хлопцем, який займався продажем кави з так званих «таврушок», тобто з автомобіля. Якщо чесно, кавою займатися не хотів. Але маючи сім’ю у Луцьку, а роботу в Києві і всього три вихідних на місяць, я хотів повернутися до Луцька, але вже не в якості найманого робітника, а власником бізнесу. На той час наше місто мало вже достатньо кав’ярень, але ми все ж спробували. У гарний день максимально можна було продати 20 чашок кави.

- А зараз скільки горняток вдень продається?

- В десятки разів більше...

- Яку каву найчастіше купують лучани?

- Все залежить від статі, віку, звичок… Чоловіки надають перевагу чорній каві – еспресо, американо. Жінки полюбляють капучіно і лате. Але «найходовішою» кавою є американо з молоком – це щось середнє між чорною кавою і капучіно.

- Лучани розбираються у каві?

- Ми досі формуємо культуру пиття кави взагалі, в тому числі і на вулиці, навчаємо наших відвідувачів розумітися на каві. От візьмемо класичне еспресо. Це 20-30 мілілітрів готового напою. Люди часто запитують: «А чому так мало кави? Я не нап’юся». Напиватися треба водою, а кавою треба смакувати. В Італії еспресо смакують хвилин 10.  Наші люди ще не звикли до цього, тому буває, що доводиться долити води. До речі, історія появи звичної для нас кави американо виникла в подібній ситуації. Американо з’явилась в Італії в часи Другої світової війни. Американці, які звикли пити каву у великих чашках, не могли зрозуміти, у чому особливість еспресо. Тому додавали побільше води. Звідси й назва – американо.  Далі капучіно. Деякі кав’ярні в якості маркетингового ходу пропонують капучіно Х, ХL… Це недоречно, такого не існує в природі. Класичне капучіно – це одна частина еспресо і 6 частин молока. А капучіно ХL – це вже виходить лате.

- А яка різниця між лате і капучіно?

- Різниця в інтенсивності смаку та способі приготування. Капучіно міцніше. Перший ковток капучіно повинен бути гірким, бо його готують, вливаючи молоко у еспресо, піднімаючи крему (пінку) самої кави на гору, а вона гірчить. Класичне лате макіято готують навпаки – каву вливають у збите молоко.

- Як формується ціна на каву?

- Періодично ми переглядаємо рентабельність. За останні кілька місяців молоко подорожчало на більш як на гривню. Це у свою чергу підняло собівартість кави на 50-60 копійок. Впливає на ціну і курс євро, вартість кави, її урожай. За останні півроку кава подорожчала на 40 центів. Але ціна кави у Луцьку доступна. Треба розрізняти, за що людина платить гроші за горнятко кави на вулиці, а за що – п’ючи її у якомусь закладі. Від цього теж залежить ціна. Я хочу, щоб кава була доступною для усіх – незалежно від того, хто їх купує – чувак на BMW чи дядько, який щойно розгрузив мішки на базарі.

- Що для Вас кава?

- Це і задоволення, і робота. У велокав’ярнях, наших стаціонарних закладах ми не продаємо піцу чи алкоголь, лише каву, тому для нас головне її якість, асортимент і смак. Ми орієнтуємось лише на каву, через що вона у нас не може бути несмачною. Я починаю свій день з кави, але не вдома…

- Який Ваш улюблений напій з кави?

- Еспресо або капучіно… Мені взагалі цікаві усі методи заварки кави. Важливо те, що кожен сорт кави смакує по-різному залежно від способу приготування. Я вдома маю гейзерну кавоварку, в ній готую…

- Ті, хто не має кавоварки, готують каву звичним для багатьох українців способом – заливають мелену каву окропом. Це правильно?

- Такий спосіб заварки кави називається бразильським. Взагалі у світі це один із загальноприйнятих тестів для дегустаторів кави. У цьому немає нічого поганого, це правильний спосіб заварювання кави. Єдина помилка, яку допускають наші люди, купуючи свіжозмелену каву, - вона «живе» не більше 20 хвилин. Тому змолоти 200 грамів кави і помістити її вдома у якусь баночку – не є правильним. Кава втрачає усі свої властивості, випаровуються ефірні олії, а відтак аромат, смак… У нашій нещодавно відкритій кав’ярні на проспекті Волі ми плануємо почати продаж кави на вагу, але, мабуть, встановимо обмеження, - умовно кажучи, продаватимемо не більше 200 грамів кави в одні руки, в zip-пакетах, щоб кава не втрачала свої властивості. До кави будемо додавати інструкцію, як її правильно заварювати.

Смакувала «кавовою» розмовою Ірина Костюк


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Під оплески присутніх Олександра Тиводара занесли на носилках у суд. ОНОВЛЮЄТЬСЯ
Наступна новина У Луцьку проведуть «авіаційну» велосипедну екскурсію
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні