26 травня православні християни святкують Троїцьку батьківську суботу, а день Святої Трійці випадає відповідно на неділю, 27 травня.
У православ'ї Трійця входить в число дванадесятих (12 найважливіших крім Пасхи) свят. У цей день віруючі приходять до храмів на особливу вселенську панахиду – «Пам'ять чинена всіх від віку спочилих православних християн, отців і братів наших».
Сайт Сегодня.Lifestyle пише, як провести Троїцьку батьківську суботу 26 травня, а також про традиції, обряди, заборони цього дня.
У поминальну суботу після ранкового походу в храм прийнято відвідувати могили померлих родичів і друзів. У цей день могили прикрашають квітами і зеленню і влаштовують ритуальні трапези.
Народні прикмети на 26 травня
- У цей день відзначали, що теплі вітри приносять комарів та інших комах.
- Якщо комарі з'явилися – прикмета до того, що хороша погода встановиться.
- Багато комарів – буде багато грибів
- Комарів в цей день і до 22 червня вбивати не можна, оскільки їх може стати ще більше.
- Ластівки і стрижі 26 травня літають по небу у великій кількості – скоро настануть теплі дні.
- Якщо людина народилася в день 26 травня, то вона буде уїдливою і гострою на язик.
Нагадаємо, Перший писав, скільки вихідних отримають волиняни на Трійцю
Що не можна робити в цей день
- Жінкам заборонялося шити, в'язати, прясти, прати, прибирати в будинку, особливо підмітати хату. Існувала приказка: "З Троїцької суботи три дні не метуть, а на четвертий в будинку прибирають".
- Під забороною прогулянки лісом. Також в цей день не прийнято було працювати в полі і в городі.
- На кладовищі не можна говорити погано про покійних. У цей день взагалі рекомендується утриматися від подібних слів, де б ви не знаходилися.
- У Троїцьку суботу не рекомендується сваритися, конфліктувати, з'ясовувати стосунки – особливо на кладовищі або в храмі.
- Не рекомендується в цей день палити, пити, вживати продукти тваринного походження – м'ясо, рибу, яйця, молочні продукти і морепродукти.
- Купання в цей день під суворою забороною, та й взагалі дуже близько до води підходити не слід. Забороняється також прати і занадто активно вмиватися, вважається, що це може спонукати русалок разом з водяним потягти ослушника на дно.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.