У Брищі на місці, відведеному під сміттєспалювальну піч, усе розбирають, - Олена Твердохліб

У Брищі на місці, відведеному під сміттєспалювальну піч, усе розбирають, - Олена Твердохліб

Рік тому мешканці сіл, прилеглих до Брищенського сміттєзвалища, протестували проти будівництва на полігоні сміттєспалювальної печі. Люди небезпідставно вболівали за погіршення екології довкілля. Тоді будівництво печі вдалось зупинити.

Про перспективи використання полігону журналістам, які завітали в село Княгининок в рамках прес-туру на тему «Кращі практики функціонування селищної та сільської ОТГ», який організувало Волинське регіональне відділення Асоціації міст України в рамках Проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID», повідомила очільниця місцевої громади Олена Твердохліб.

“Наразі на місці, відведеному під сміттєспалювальну піч, розбирають паркан і всі будівлі, – каже пані Твердохліб.

– Охорону там вже зняли. Фірма, якій в Брищі виділили місце під це будівництво, регулярно платить земельний податок. Ці кошти ми не будемо тратити,  оскільки їх доведеться повернути. Сума не дуже велика — приблизно 180 тисяч гривень за один рік. На сьогодні в цієї фірми тривають якісь суди, декларацію про початок будівництва їм відмінили, наклали штраф 1 мільйон 300 тисяч гривень”.

За словами Олени Твердохліб, до неї недавно зверталися представники китайської компанії, які на Брищенському полігоні планували збудувати сміттєпереробний завод на умовах співфінансування між інвестором та містом. Частка з міського бюджету, згідно умов китайських інвесторів, складала б лише 13 відсотків. Свого часу цей проект вони вже пропонували місту, щоправда, не знайшли порозуміння з владцями.

Наразі, за словами очільниці Княгининської ОТГ, років 8-9 тому  цю ділянку вивели за межі населеного пункту. Були проведені торги, і фірма, яка їх виграла, отримала право оренди на 49 років.

“Я навіть боюся телефонувати її керівникам і піднімати болючу тему, – зізнається Олена Твердохліб. – Навряд чи вони самі захочуть від неї відмовитись. Розірвати договір оренди ми не можемо, тому що підписували його не ми, а райдержадміністрація. На сьогодні всі мешканці громади і я особисто чекаємо закону про землі за межами населених пунктів, який мають прийняти до кінця року.

Дякую Ігорю Гузю за те, що він це питання піднімає у Верховній Раді. Якщо закон приймуть, Брищенський полігон буде наш. І ми самі будемо приймати рішення по цих землях”.

Щодо видобутку біогазу на старій законсервованій ділянці полігону і переробку його на електроенергію, Олена Твердохліб каже, що лише схвалює цю ініціативу.

За її словами,  таке вирішення питання влаштовує і місцевих активістів. Двоє з них їздили до Івано-Франківська, де вже працює подібна установка, і переконались у тому, що переробка сміття за таких умов є екологічно безпечною.

Однак, зауважує Олена Твердохліб, якби Брищенський полігон належав місцевій громаді, біогаз на ньому почали б видобувати набагато раніше.

Ярина Руднік


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У луцькій піцерії подали соус з мухою
Наступна новина У Луцьку покажуть інтерактивне робошоу
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні