До 1 липня районні ради зобов’язані передати комунальні установи, які потребують державного фінансування, на баланси територіальних громад. Луцька районна рада – на завершальному етапі передачі майна.
Про це в ефірі телеканалу «Аверс» розповіли голова Луцької районної ради Олександр Омельчук та його радник Юрій Ройко, повідомляють на сайті райради.
«Наступний етап районотворення – закон зобов’язує нас передати комунальне майно на рівень територіальних громад, які входять до новоствореного району. І тут нібито не повинно виникати ніяких проблем. Ми успішно провели передачу майна, яке вимагає бюджетного утримання, тобто фінансування з державного бюджету. Це комунальне майно установ галузі освіти, медицини, а решту майна, яке є у власності районних рад, треба дивитися, провести інвентаризацію, за потреби – аудит.
Тому частину майна ми віддали на баланс комунального підприємства районної ради «Райтеплобуд», яке буде заробляти кошти і наповнювати бюджет. Частину майна ми вирішили перевести у житловий фонд під соціальне житло», – розповів Юрій Ройко.
Детальніше про соціальні програми Луцької районної ради розповів Олександр Омельчук.
«Адміністративні приміщення, які є по всьому Луцькому району, ми передали на баланс КП «Райтеплобуд». Крім того, ми передали ще ряд котелень. «Райтеплобуд» буде надавати послуги опалення тих чи інших освітніх, медичних закладів. Ми будемо дивитися з депутатським корпусом за цим підприємством, щоб воно і наповнювало бюджет, і щоб була співпраця з територіальними громадами…
На балансі Луцької районної ради залишився ряд приміщень, які збереглися, тому ми вирішили запустити проєкт «Соціальне житло». У приміщенні ми робимо ремонт, передаємо його в територіальну громаду, виготовляємо документи для переведення його в житловий фонд і безкоштовно заселяємо туди медичних, освітніх працівників, щоб не виїжджали люди за кордон.
Ми надамо соціальне житло людям, аби фахівці залишалися в нас», – наголосив голова райради.
Олександр Омельчук закликав керівників територіальних громад не чекати, поки приміщення зруйнуються, а вивчити ситуацію і безкоштовно передати їх під житло для вчителів, лікарів.
«Крім того, у нас для молоді є пропозиція. У громадах є багато шкіл, які припинили свою діяльність і стоять пусткою. Ми вирішили молодь залучати: надавати приміщення безкоштовно під ведення бізнесу. Це і для громад вигідно, бо ПДФО буде надходити в громаду і люди перестануть виїжджати із сіл.
Закликаю інші територіальні громади: надати пустуючі приміщення для молоді, для бізнесу», – сказав він.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.