У Луцьку намалюють найбільшу в світі картину на полотні, - Корсак

У Луцьку намалюють найбільшу в світі картину на полотні, - Корсак
Фото: Віктор Корсак/Facebook

У луцькому Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відкриють нову залу, де 18 місяців на очах відвідувачів малюватимуть найбільшу в світі картину на полотні.

Про це повідомив голова правління групи компаній Volwest Group Віктор Корсак.

«Багато наших відвідувачів у соціальних мережах шкодують, що припинила роботу «Арена Спорт» в «Адреналін Сіті». І що тепер місто втратить багато змагань та знакових івентів національного та міжнародного рівня», – зазначає Віктор Корсак. 

Власник РЦ пояснив, що планують зробити на вивільнених площах: 

1. Розширити МСУМК на 5000 м2 та реалізувати унікальний проєкт у масштабах світу.

«Цей задум передбачає новий підхід до створення мистецьких об’єктів. Зокрема, інтервенцію мистецтва у виробничі процеси, що забезпечить створення унікального естетичного простору. 

Раніше людство наважувалося максимум на експозицію картин та скульптур в офісах, або на тимчасові виставки на виробництві у рамках якихось бієналє. Ми ж плануємо інтегрувати мистецтво у виробничий процес на постійній основі», – йдеться у дописі. 

Так, у новій залі МСУМК (колишній «Арені»), мистецтво буде представлено найбільшою у світі живописною картиною на полотні висотою 10 метрів та шириною 200 метрів, тобто її площа буде 2 000 м2. 

Цю роботу впродовж півтора року буде створювати знаковий український художник Петро Антип

Довідка: попередня найбільша картина на полотні була створена британським художником Саші Джафром і продана на аукціоні в Дубаї за 62 мільйони доларів.

2. Проєкт матиме назву «КОСМОГОНІЯ» (від грецького слова «народження»).

«Це буде діалог із глядачем про те, як «Хтось якимось чином, створив щось та когось, та про те, для чого все це». Ми також хочемо подискутувати на тему «Де все взялося, де взялися ми і що із нами буде?». Про «Рух від хаосу до порядку і чим все це закінчиться». 

Людство накопичило багато міфів, ідей та теорій на дану тему - ми також хочемо дати свій погляд на вирішення цього питання», – додає Віктор Корсак.

3. Унікальністю буде те, що реальний виробничий процес стане невід’ємною частиною арт-проєкту. 

«Це, з одного боку, разом із масштабним живописом та інстиляціями сприятиме виникненню рефлекції на такі одвічні проблеми, наштовхуватиме на певні ідеї, генеруватиме інсайти та пробуджуватиме творчий дух. 

З іншого, ми спробуємо подискутувати із Гегелем про «безцільну доцільність». Адже досі мистецтвом вважалося те, що втратило функціональність (практичну доцільність) або не мало її. У нашому проєкті функція (виробничі процеси, які можна буде спостерігати) набуде естетичного змісту», – йдеться у повідомленні. 

Читайте також: «Якщо на Волині почнуться воєнні дії, ми врятуємо сотні людей», - Віктор Корсак

4. Глядачі та працівники отримають унікальний психоемоційний досвід. 

«Глядачі, коли спостерігатимуть за виробничими процесами у контексті концепції зали та постановки непростих питань. 

Працівники відчуватимуть себе порадниками на величезній сцені, які не просто виконують свою роботу, а допомагають людям розібратися у в первозданних та одвічних проблемах. Одночасно вирішуючи їх - кожен для себе», – зазначив пан Віктор. 

5. Один майданчик, який можна використовувати для футзалу та великого тенісу, перенесли вниз для подальшого користування.

«Щодо івентів та спортивних чемпіонатів - ми вже проводимо їх у ще цікавішій локації, у недавно відкритій  «Урбан залі», що у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків», – додає у повідомленні бізнесмен.

У залі площею понад 1300 м2 можуть відбуватися змагання із багатьох видів спорту (гімнастики, танців, боротьби, боксу, різноманітних єдиноборств і т.д.), а також проводитись концерти, презентації, покази мод та виставки.

«Таким чином, місто практично нічого не втратило, а навпаки у нас з’являється можливість нанести Луцьк на культурницьку мапу світу і поставити поряд із знаними туристичними локаціями.

Адже такого проєкту на 5000 м2, де мистецтво інтегроване у виробничий процес, частиною якого є найбільший живопис у світі, на планеті Земля допоки не існує», – йдеться у дописі.  

Залу планують відкрити у листопаді цього року. 

«Тобто всі відвідувачі МСУМК матимуть нагоду спостерігати впродовж 18 місяців за «народженням «народження», - зазначив бізнесмен.

Читайте також: Як луцький «Адреналін» став прихистком для біженців, їхніх собак, черепашок і геконів


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині будівельники зі Швеції зводять житло для переселенців. ФОТО
Наступна новина Волинь зустріла спортсменів-переможців Warrior Games. ФОТО
Останні новини
Схожі новини