У Луцьку презентували проєкт з підртимки жінок, які стали жертвами домашнього насильства. ФОТО

У Луцьку презентували проєкт з підртимки жінок, які стали жертвами домашнього насильства. ФОТО

Вчора, 16 січня, у медичному центрі в Луцьку відбулась презентація проєкту «Економічні можливості для жінок, котрі постраждали від домашнього/гендерно зумовленого насильства».

На пресконференції «Участь у міжнародному проєкті як можливість підтримати жінок та масштабувати власний бізнес» начальниця управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан розповіла, що у Луцьку відбувся конкурс грантів для підприємств та бізнесів на підтримку створення нових робочих місць для жінок, які постраждали від домашнього/гендерно зумовленого насильства або перебувають в зоні ризику, пише ВСН

Унікальна можливість була надана завдяки управлінню соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради та кар’єрного проєкту «ВОНА хаб».

Це спільний проєкт міської влади, бізнесу та міжнародних організацій, який реалізовується за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та за фінансової підтримки уряду США та Канади.

«Коли ми вивчали проблеми підтримки жінок, ми отримали дуже схвальний відгук від Фонду ООН, що потрібно не тільки допомагати жінкам, але й стимулювати бізнес та працевлаштовувати жінок. Сьогодні ми говоримо про раннє відновлення країни, тому у цьому конкурсі брали участь бізнеси Луцька, які покликані відновлювати країну», – розповіла Ліна Галан.

За результатами розгляду поданих заявок було обрано два переможці. Грантовий обсяг конкурсу був оцінений у 220 тисяч гривень.

Перевага надавалась бізнесам, які підтримують ініціативи з протидії домашньому насильству та дотримуються принципів сталого розвитку.

Основною умовою конкурсу було проведення навчання, стажування і працевлаштування жінок. Таким чином, жінки з вразливих категорій могли б працевлаштуватись та стати фінансово спроможними.

Переможцями конкурсу стали дві потужні організації: підприємець, який займається роздрібною торгівлею автозапчастинами, зокрема генераторами та акумуляторами. Він зміг залучити фахівців, які провели навчання та стажування для жінки з вразливої категорії, пізніше її працевлаштували на посаду менеджера з логістики.

Другий переможець – медичний центр «Благомед», їм вдалось працевлаштувати пʼять жінок з вразливих категорій. Окрім цього МЦ придбали нове обладнання: ендоскоп та апарат ЕКГ.

«Це був перший досвід для нашої клініки, коли ми зустрічалися з жінками, які зазнали багато страждань і емоційних хвилювань. Такі жінки завдяки цьому проєкту мали можливість зустрічатися з вузькими фахівцями з МЦ «Благомед», – розповіла головний лікар МЦ «Благомед» Ольга Назаревич

Лікар з функціональної діагностики Наталія Пилипчук зауважила, що перевага Холтерівського моніторування полягає в тому, що вона дає можливість виявити порушення в роботі серця, навіть якщо вони трапляються дуже рідко, завдяки тому, що пацієнту кріпиться портативний реєстратор, який він безперервно носить протягом одного або двох днів. Пацієнт веде звичний спосіб життя, при цьому він веде щоденник, в який записує усе, що його турбує.

Лікар зауважила, що натомість звичайна кардіограма не дасть в повному обсязі необхідної інформації. 

«Холтерівське моніторування показане чоловікам від 35 років та жінкам від 40 років, одноразово на три роки. Також обов'язково одноразово Холтерівське моніторування для вагітних, не залежно від терміну. Це для того, аби попередити хвороби, які можуть виникнути під час стресових ситуацій у вагітних», – сказала Наталія Пилипчук

Заступниця міського голови Ірина Чебелюк розповіла, що в цей непростий час, кожен намагається будь-яким способом допомогти країні, Луцька міська рада теж долучається до цієї роботи. 

«Велике дякую міжнародним організаціям, які надають такі можливості і дякую бізнесу за те, що він є у нас соціально орієнтований. Ми розуміємо, що нові робочі місця, якісні медичні послуги, які надають в нашій громаді – це велика необхідність. Жінкам зараз нелегко, їм доводиться шукати методи виживання у тих непростих умовах, в яких вони зараз знаходяться. Саме завдяки підтримці міжнародних організацій ми маємо можливість допомагати і бізнесам і тим людям, хто цього потребує», – сказала Ірина Чебелюк.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку затвердили розмір грошової допомоги на пам’ятники загиблим військовим
Наступна новина Юні волнтери з Волині «наспівали» на дві вантажівки для воїнів
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні