У Луцьку придбали модульний будинок для безхатченків

У Луцьку придбали модульний будинок для безхатченків

Відтепер люди без постійного місця проживання мають змогу прийти на нічліг до спеціального модульного будинку.

Його встановили у внутрішньому дворі Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади, – пише ІА Волинські новини.

Будинок розрахований на 14 людей. Він розділений на кімнати для чоловіків та жінок, по вісім і шість місць відповідно. Шелтер утеплений і забезпечений електроенергією. Тут є усе необхідне для комфортного тимчасового перебування: двоярусні ліжка, шафи, столи, стільці, умивальники, матраци, ковдри, подушки, постільна білизна, рушники, засоби гігієни, посуд, побутова техніка.

Як розповіла директорка луцького терцентру Галина Шатецька, безхатьки завжди могли поїсти, помитися, постригтися, випрати одяг чи взяти нові речі в закладі соціального обслуговування. Раніше в зимовий період вони приходили до стаціонарного пункту обігріву, який відкривають при установі, а віднині можуть залишитися на ніч на території центру в спеціально відведеному приміщенні.

«Безхатьки, які потребували обігріву, раніше перебували в фойє центру. Це створювало певні незручності для відвідувачів, які приходили до нас харчуватися в їдальні або отримувати соціальні послуги. У приміщенні ми не маємо окремої кімнати, яку могли би пристосувати для безхатьків. Але оскільки територія центру дозволяла влаштувати модульний будинок, то було вирішено придбати та встановити такий. Ми оголосили тендер. Прописали умови, щоб усі будівельні матеріали були сертифікованими та відповідали чинним вимогам. Це не просто контейнер. Це модульний будинок з утепленими стінами, підлогою», – зауважила Галина Шатецька.

Протягом попередніх років до терцентру по допомогу в цілому зверталися близько 17-18 людей без постійного місця проживання, переважно це чоловіки.

«Раніше безхатьки мали змогу обігрітися у приміщенні центру. Правда, не було місця, де вони могли би прилягти. На сьогодні така можливість є в модульному будиночку. Там є обігрівачі. Працівник терцентру наглядатиме за безхатьками, допомагатиме їм розігрівати їжу, видаватиме сухпайки, робитиме чай, бутерброди. Ми маємо для них продукти харчування, теплий одяг, ковдри, рушники, все необхідне», – прокоментувала Галина Шатецька.

У модульному будинку безхатченки перебуватимуть під наглядом. А поїсти, скористатися душовою та вбиральнею вони можуть у приміщенні терцентру.

«Єдине – аби вони мали бажання перебувати тут. Ні поліцейські, ні працівники муніципальної варти, ні медики швидкої не мають права навіть із вулиці забрати людину без її згоди. Потрібно, аби людина, яка потребує обігріву, погодилися на те, щоб, наприклад, поліцейські привезли її до нашого центру. Лучани можуть повідомити людині без постійного місця проживання, що тут можна обігрітися. Якщо вона не може дістатися сама, вони телефонують нам, і ми виїжджаємо», – зазначила директорка територіального центру.

Галина Шатецька додала, що з 12:00 до 14:00 люди без постійного місця проживання можуть повноцінно харчуватися в тутешній соціальній їдальні.

На придбання та облаштування модульного будинку для безхатьків із бюджету Луцької громади скерували майже мільйон гривень, зазначила директорка департаменту соціальної політики Луцької міської ради Вікторія Майборода. Вона наголосила, що з настанням холодів у громаді завжди гостро поставало питання: як надати можливість обігрітися людям, які не мають постійного місця проживання.

«Тому звернулися до міської влади з проханням виділити кошти на придбання такого будиночку, де люди зможуть провести певний проміжок часу, обігрітися, поїсти, переночувати – відчути себе непокинутими в такий складний період. Усі, хто матиме потребу обігрітися, зможуть це зробити в територіальному центрі на вулиці Данила Галицького, 18», – сказала Вікторія Майборода.

Разом із працівниками соціальної сфери, поліції, муніципальної варти, головами ОСББ було напрацьовано відповідний алгоритм дій. Голови ОСББ мають розмістити оголошення на будинках, аби небайдужі громадяни знали, куди можна звернутися, якщо помітять на вулиці людину, яка замерзає або потребує допомоги.

Як пригадала Вікторія Майборода, до початку повномасштабної війни у планах було облаштувати центр соціальної інтеграції та реінтеграції безпритульних у приміщенні на вулиці Каштанова, 1, яке перебуває на балансі територіального центру. Однак для цього потрібно залучити чималі кошти.

«Ідеї відкрити центр соціальної інтеграції та реінтеграції бездомних осіб, безумовно, ми не полишаємо. Але на сьогодні в пріоритеті – підтримка Збройних сил України задля нашої найшвидшої перемоги. Тому було прийнято рішення допомогти безхатькам, затративши менше коштів і встановивши модульний будинок. А ідею облаштування центру реінтеграції безпритульних будемо просувати вже після перемоги», – поділилася директорка департаменту соціальної політики Вікторія Майборода.

Ольга ШЕРШЕНЬ


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Рожищенській громаді відкрили меморіальні дошки в пам’ять про двох загиблих земляків
Наступна новина У Луцьку презентували фотовиставку світлин переселенців
Останні новини
Схожі новини