У селі на Волині уже більше півтисячі років лунають молитви

У селі на Волині уже більше  півтисячі років лунають молитви

Історія одного волинського села.

В мальовничому селі Доросині 31 жовтня місцеві жителі відзначили 500-ліття православного християнства та священства в їхньому краї.

Перша писемна згадка про цей населений пункт датується 1447-им роком. Варто уточнити, що у далекому XIV столітті Доросині було великим поселенням, про що свідчить інвентарний опис 1517 року.

У цьому ж історичному документі є перше свідчення про церкву в селі, але ж це тільки у документі, а скільки до того доросинці та віряни з інших сіл уже молилися, вінчалися, хрестили своїх дітей не скаже точно ніхто.

Безперечно, що з того часу до наших днів церква не збереглася. Проте до нас дійшла вартісна історична цінність – ікона «Богоматір Елеуса», якій у XV столітті молилися віряни.

Зараз ця ікона експонується в Олеському замку, де знаходиться Львівська картинна галерея. Вона виконана волинським майстром і є значною історичною спадщиною не тільки Волині, а й України.

У 1881 році у селі збудували нову церкву – храм святого Луки, який діє і зараз.

Через 7 років, а саме 1888 році в селі на зібрані кошти місцевої громади відкрили ще й церковно-парафіяльну школу, в якій сіли за парту майже  два десятки учнів.

Храм св. Луки унікальний: однокупольна дерев’яна церква, вікна якої розташовані на одному рівні.

Споруда постала на кам’яному фундаменті, в основі якої паралельні зруби, це і надає зовнішньому вигляду величності та пишності.

Унікальним є й те, що за весь час свого існування, не залежно від панівної влади – діяльність церкви не припинялася. Храм відвідує чимало людей: від малих діток до людей літнього віку.

Це місце, де єднаються покоління. 

 «Дуже приємно, коли сьогодні у храм приходять не тільки люди старшого та середнього віку, а й молодь. У нашій церкві багато святинь, яким моляться уже сотні років. Маленькі діти із захватом розповідають, що тут їхні батьки вінчалися, а дідусі садили дерева», – зазначає настоятель храму св. Луки отець Євгеній Срібний.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Поліція розслідує обставини смерті волинянина на заводі
Наступна новина У Луцьку нетверезий чоловік проник в чуже авто і вдавав, що спить
Останні новини
Схожі новини