Музейний фонд Володимирського історичного музею поповнила картина – зимовий міський пейзаж міста Володимира, яка була написала понад 100 років тому.Мистецький витвір зберігся в хорошій якості.
Про це розповів Суспільному директор музею Володимир Стемковський.
За словами директора, тривалий час картина зберігалася в приватній колекції британця Пола Брендона – жителя міста Брістоль. Чоловік звернувся до музею з пропозицією прийняти в дарунок старовинне полотно.
"У листі Пол Брендон зазначив, що в його родині знаходиться акварельна робота, де зображена частина міста Володимира. Він обійшов всі інстанції, які дали висновки, що ця картина не становить цінності для Британії і належить Україні", – сказав керівник музею.
Зліва внизу на картині збережений напис латинською "Володимир-Волинський, 1917 рік" з автографом автора.
За словами, Володимира Стемковського, написав цю картину один із далеких родичів британця, що брав участь в подіях Першої світової війни і можливо деякий час перебував на Волині, у Володимирі, де самостійно створив цей пейзаж. Полотну Полу подарувала бабуся. Перш ніж передати картину у музей – британець порадився з рідними.
Картина написана в акварельній техніці, однак невідомо, чи робота повністю завершена, чи є лише ескізом. Володимир Стемковський говорить: полотно, незважаючи на час, на 95-96 % збережене: "Є окремі пошкодження жучком або цвіллю, але переважно збережена в первісному вигляді. Ця картина унікальна тим, що ця частина міста практично вже не збережена".
Наразі картина поповнила фонд історичного музею до згодом буде доступна для огляду у виставковій залі.
На початку Першої світової війни майже все населення міста Володимира було евакуйоване на схід. Залишилися лише підрозділи Бородинського полку. У 1915 році територію міста зайняли австрійські війська. З 1921 до 1939 року Волинь була у підпорядкуванні Польщі. У цей період місто мало назву "Владзімеж".
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.