Українці посіли друге місце в дослідженні щодо антисемітських переконань у Європі.
Про це повідомляє The New York Times з посиланням на дослідження Антидефамаційної ліги ADL Global 100 Index, – пише theБабель.
Опитування проводили серед мешканців 14 європейських країн. Під час опитування у респондентів запитували їхню думку щодо стереотипних висловлювань.
Дослідження показали, що антисемітські настрої найбільш поширені в Польщі: там вони зросли з з 37% у 2015 році до 48% у 2019-му. В Україні рівень антисемітизму зріс з 32% у 2016 році до 46% у 2019-му, в Угорщині — з 40% до 42%.
Зазначається, що єврейські групи критикували уряд усіх трьох країн, хоча всі вони заперечують антисемітизм.
Наприклад, рішення України 2018 року про вшанування лідера націоналістів Степана Бандери викликало різкі зауваження з боку посла Ізраїлю, а в Угорщині націоналістичний уряд Віктора Орбана піддався масштабній критиці за кампанію проти єврейського фінансиста Джорджа Сороса.
На початку 2018 року в Польщі консервативна правляча націоналістична партія ухвалила закон, що забороняє деякі види промов про Голокост, що в Ізраїлі сприйняли як спробу «відбілити» участь у ньому деяких поляків.
У Східній Європі більш поширена думка про вплив євреїв на бізнес: 72% українців, 71% угорців, 56% поляків і 50% росіян вважають, що євреї мають занадто багато влади.
Майже половина опитаних німців та австрійців (42% і 44% відповідно) вважають, що іудеї забагато говорять про Голокост.
Найнижчі показники антисемітизму — у Швеції — 4%, Данії — 10%, Франції — 17% й Бельгії — 24%.
Читати також: Склали рейтинг областей за успіхами в євроінтеграції. Волинь – серед лідерів
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.