Скорочення за два останні роки в майже два рази субсидіантів серед жителів Волинської області призводить до пропорційного зростання неплатежів за газ.
Борги за газ клієнтів «Волиньгаз Збуту» досягли 529 млн грн, – повідомили у прес-службі компанії.
Зменшення отримувачів субсидій, яке збіглося з черговим здорожчанням газу (+24%) на сьогодні, є основною причиною загальної заборгованості жителів регіону. Вона вже сягнула майже 380 млн. грн.
Читати також: Скільки волиняни боргують за комуналку
В опалювальному періоді на Волині за два роки на 60% зменшилась кількість отримувачів субсидій. Держава запровадила суворіші правила одержання субсидії – соціальний норматив зменшився із 5 до 4 куб.м., а в разі несплати за газ протягом двох місяців нарахування субсидії припиняється.
До слова, зміни щодо субсидій стосуватимуться лише тих споживачів, хто почав їх оформляти цьогоріч. Ще одне гостре питання стосовно субсидій стосується оплати обов’язкового платежу. За роз’ясненнями органів соціального захисту споживач повинен платити обов’язкову частку, якщо використовує газ.
Згідно з Положенням, у разі якщо вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.
Що стосується боргу інших категорій споживачів, то заходи з підтримки платіжної дисципліни дозволяють стримувати різке їх зростання. Боржники одержали від газовиків понад 20 тис. електронних повідомлень, з них – більше 3,5 тис. SMS, 5 тис. повідомлень за допомогою голосового меню IVR та понад 3,4 тис. дзвінків від менеджерів Collcenter.
Читати також: Про субсидії українців інформуватимуть СМС-ками
Торік товариство «Волиньгаз Збут» надіслало більше 53 тис. письмових повідомлень клієнтам -боржникам щодо припинення поставок газу. В порівнянні з 2017 роком ця цифра зросла на 20 %.
Найбільше попереджень отримали в Луцьку та Луцькому районі. В разі непогашення боргу після отримання повідомлення - ТОВ «Волиньгаз Збут» припиняє поставки, ініціює відключення і стягує борг в судовому порядку.
«Наслідок неплатежів волинян за газ ставлять під загрозу постачання природного газу. А до чого це може призвести – яскравий приклад міста Кропивницького, де через борги змінили постачальника й така ситуація призвела до хаосу в розрахунках», - аналізує директор ТОВ «Волиньгаз збут» Микола Тищук.
Щоб уникнути відключення від газопостачання боржникам слід розрахуватися за спожитий газ. Повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише після повного погашення заборгованості та компенсації збитків, пов'язаних з припиненням та поновленням газопостачання.
Споживачі мають право оформити розсточку щодо погашення боргу за природний газ. Для цього їм потрібно звернутися до постачальника газу - ТОВ «Волиньгаз збут» за адресою: м.Луцьк, вул. І.Франка, 12 або до менеджерів Центру обслуговування клієнтів у таких містах: м.Луцьк, просп.Молоді, 14 А, м.Ковель, вул. С. Бандери, 34 А, смт.Ратне, вул.Газіна, 20, м.Камінь-Каширський, вул.Хотешівська, 9.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.