На початку травня Міністерство охорони здоров’я України ухвалило рішення розпочати випробування препарату українського виробництва "Біовен" для лікування хворих на нову коронавірусну інфекцію.
Клінічні випробування проводитимуться у київських лікарнях №4 та № 17 (відділення анестезіології та інтенсивної терапії); Білоцерківській міській лікарні № 3 (ІІІ інфекційне відділення); Львівській обласній інфекційній лікарні (відділення реанімації та інтенсивної терапії); Одеській міській інфекційній лікарні (інфекційне боксоване відділення), пише ТСН.
Що таке «Біовен»?
Препарат "Біовен" - це імунологічно активна білкова фракція імуноглобуліна G, яка виділена з плазми крові людини. Цю плазму обов’язково перевіряють на відсутність антитіл до ВІЛ-1, ВІЛ-2, до вірусу гепатиту С та поверхневого антигену вірусу гепатиту В.
Препарат є противірусним, адже головним активним компонентом є антитіла проти збудників різних захворювань – вірусів та бактерій. Серед них гепатиту А і В, герпесу, вітряної віспи, грипу, кору, паротиту, поліомієліту, краснухи, коклюшу, стафілокока, кишкової палички, пневмокока.
Ліки "Біовен" виготовляються українською компанією "Біофарма" і саме вона особисто звернулася до МОЗ із проханням провести випробування їхнього препарату для боротьби із коронавірусом.
Найчастіше цей препарат прописують для людей, які мають синдром набутого імунодефіциту (СНІД). У них майже відсутній власний імунітет, і тому людина не здатна боротися із будь-якими хворобами. Для цього і використовують "Біовен" - він підвищує рівень імуноглобуліну G у людини і допомагає їй одужати.
Вводять препарат за відповідними дозами винятково внутрішньовенно та за допомогою крапельниці. Також, зауважують, що після вживання ліків вакцинація такій людині має відбуватися щонайменше після 3 місяців, а для кору цей період може сягати навіть одного року.
Що кажуть у МОЗ?
За даними МОЗ, препарат уже показав свою ефективність під час лікування низки інфекційних захворювань.
"Лікарський засіб "Біовен" - це є препарат українського виробника. Він вже виявив свою ефективність при цілій низці складних хронічних захворювань, і власне Міністерство охорони здоров’я, відповідно до чинних наказів МОЗу затверджує пропозицію Державного експертного центру", - розповіла заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.
Також вона пояснила порядок проведення випробувань.
"Для того, щоб було ухвалене рішення про клінічні випробування фірма виробник звертається до Державного експертного центру з пакетом документів, вона визначає заклади охорони здоров’я, де проводяться ці випробування. У пакет документів входить згода закладу охорони здоров’я (з ними домовляється виробник) і обов’язкове рішення комісії з етики", - додала заступниця міністра.
Микичак зокрема і пояснила, що лікарні, де відбувається тестування, обирав сам розробник препарату. Водночас вона наголосила, що випробування відбувається винятково за згодою пацієнта.
"Випробування тривають винятково за згодою пацієнта, більше того - він страхується, коли проводять ці випробування", – додала вона.
Чи можна його придбати?
За даними онлайн-порталів, де можна придбати ліки, "Біовен" не є занадто дефіцитним препаратом. Він є у низці аптек та у різних пропорціях – від 25 до 100 мл та відповідні розчини у 5% або 10%.
Найдешевшою є 25 мл пляшка 5-відсоткового розчину. Такий лікарський засіб можна придбати у середньому за 1200 гривень. Водночас найдорожчою є 100 мл пляшка – за неї доведеться заплатити понад 8500 гривень.
Читайте також:
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.