Вченим вперше вдалося частково відновити спинний мозок мавп за допомогою стовбурових клітин людини.
Про це пише The Scientist.
Науковці вважають, що цей тип клітинної терапії може з часом лікувати пошкодження центральної нервової системи та великої групи різноманітних захворювань нервової системи у людей.
Вченим з Університету Каліфорнії в Сан-Дієго вдалося прищепили людські нервові стовбурові клитини в організми мавп, які мали травму спинного мозку.
У результаті мавпи змогли частково відновити рухливість кінцівок.
Дослідники розрізали на кілька частин ділянку спинного мозку мавп і через два тижні ввели у пошкоджене місце людські нервові стовбурові клітини.
Операції провели дев'ятьом мавпам. У перших чотирьох клітини не вжилися.
Тому дослідники додати до трансплантатів більше препаратів, які пригнічують імунітет і сприяють швидшому вживанню клітин.
Завдяки цьому у наступних п'ятьох мавп клітини прижилися і через деякий час тварини знову змогли рухати пальцями і, зокрема, тримати апельсин.
Невролог з Університету Рочестера Стів Голдман зазначає, що травми спинного мозку надзвичайно важко моделювати:
"У людей кожна травма спинного мозку є унікальною", – стверджує він, додаючи, що хірургічне втручання при травмі спинного мозку у мавп не може повністю відображати складність людських травм.
Раніше пересадки нервових стовбурових клітин проводилися лише на щурах.
Це перше дослідження, яке показує, що лікування може бути успішно застосовано і на приматах.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.