Понад три тисячі учасників; більше сотні обговорень, майстер-класів і презентацій; понад 300 цікавих спікерів та тренерів; 25 міст – це коротенька статистика наймаштабнішої події в житті громадського сектору України. Мова йде про IX Форум розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій», який відбувся в онлайн та офлайн форматі у п’ятницю, 17 грудня.
Попередні роки захід організовувався у Києві, але у 2020-му все по-іншому. Форум відбувся у всіх обласних центрах та Криму.
«Подібні заходи ми організовуємо у Луцьку вже третій рік поспіль. Якщо у 2018-му та 2019-му – це була наша власна ініціатива підтримана ПРООН в Україні (Волинь NGО Форум), то у 2020-му вирішили доєднатися до події всеукраїнського масштабу. Для чого все це? Насамперед для того, щоб громадські активісти, представники влади та бізнесу могли обговорити підсумки року та скоординувати спільні дії для розвитку громад, області та всієї держави. По-друге, Форум – це хороша можливість для громадських активістів обмінятися досвідом та отримати нові знання під час майстер-класів, тренінгів та презентацій», – зазначає організатор Форуму розвитку громадянського суспільства у Луцьку, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.
Відвідувачі Форуму розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій». Волинь, який відбувся в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, мали змогу взяти участь у чотирьох обговореннях. Зокрема, дискусії стосувалися соціального замовлення; особливостей співпраці громадського сектору, влади та бізнесу; проблем висвітлення роботи громадських організацій у медіа та тенденцій розвитку молодіжних просторів Волині.
«Декілька заходів Форуму акцентували увагу на молодіжних питаннях. Крім тематичного обговорення, усі бажаючі мали змоги перевірити організаційну спроможність своїх молодіжних просторів. Я спілкувалася з багатьма учасниками і всі вони зазначають, що крім обміну думками та нових знань, Форум дав їм поштовх та мотивацію для подальшої роботи», – ділиться своїми міркуваннями співорганізаторка події, керівниця Молодіжного центру «YouthСфера» Яна Романюк.
Не обійшовся Форум у Луцьку без презентації громадських організацій та майстер-класів. Щодо останніх,то всі присутні мали змоги покращити свої знання з фінансової сталості, інструментів впливу на місцеву політику та способів комунікації в умовах карантину.
«Дякую за запрошення! Щиро радію, що змогла за короткий час відповісти на багато запитання від учасників заходу та продемонструвати можливості деяких онлайн-інструментів комунікації», – зазначає тренерка, фасилітаторка Master Technology of Participation Ксенія Гоцко.
Зауважимо, що цьогорічний Форум був рекордний для Луцька за кількістю учасників. В онлайн форматі за подію відвідало більше тисячі людей, а офлайн – сімдесят п’ять. Всі офлайн заходи відбулися з дотримання регламентованих карантинних вимог.
«Ми раді, що в умовах важкого карантинного року Форум розвитку громадянського суспільства у Луцьку відбувся. І хоч кількість місць офлайн була обмежена, все ж чимало людей стежило за нами під час онлайн-трансляції. Все це свідчить про зацікавленість подією та дає нам натхнення планувати організацію такого заходу і в наступному році», – зазначає Ірина Гайдучик.
Довідково
Регіональні заходи Форуму у Волинській області організовуються ГС «Мережа хабів громадянського суспільства України» в партнерстві з ГО «Волинський Інститут Права» у межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.
Місцеві партнери: Молодіжний центр YouthСфера, управління у справах молоді та спорту Волинської ОДА, Молодіжний центр Волині, ГО «Молодіжна платформа».
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.