Робили по 30 операцій в день. Сім'я лікарів з Маріуполя тепер працює на Волині

Робили по 30 операцій в день. Сім'я лікарів з Маріуполя тепер працює на Волині
Зруйноване відділення обласної лікарні інтенсивного лікування Маріуполя. Фото «Суспільного»

«Ми готові свідчити у Міжнародному суді про геноцид Росії проти українського народу», – кажуть Оксана та Кирило Кирсанови, які шість років працювали в обласній лікарні інтенсивного лікування Маріуполя.

«Суспільному» подружжя розповіло, як працювали в зруйнованому медзакладі та вибиралися з-під обстрілів.

Зараз чоловік та дружина практикують в одній з районних лікарень Волині.

Оксана та Кирило Кирсанови знову працюють разом, але вже в лікарні на Волині

Лікарка-анестезіологиня Оксана Кирсанова розповіла: з початку вторгнення медики в Маріуполі працювали на межі людських можливостей. Чоловік та жінка кожні дві доби змінювали один одного та допомагали пореним.

З 12 березня російські окупаційні війська не випускали персонал з медзакладу вісім днів.

«Без вікон, в мінусову температуру, спали ми в коридорі, там облаштували собі місце. Хворі теж знаходились в коридорі. Прокидалися від нових авіаударів. Авіаудари були щодня.

Ті вікна, які ми заклеювали, щоб було хоч трішки тепліше, зранку все розліталось. У вісім ранку знову привозили хворих, їх було дуже багато. Всі операційні працювали на декілька столів», – пригадує лікарка.

Додає: в одній операційній робили по 30 операцій в день. Оксана Кирсанова приймала пологи у жінок, яких перевезли з розбомбленого пологового будинку №2, який російські війська обстріляли 9-го березня. Одну з пацієнток врятувати не вдалося.

Вагітна, яку намагалися врятувати медики. Фото «Associated Press»

«Жінка, її випадок став дуже резонансний. В неї був повністю роздроблений таз, відірване стегно, була в стані шоку. Ми намагалися її врятувати, але все безуспішно. Дитина, яку хірурги одразу дістали, теж була без ознак життя», – розповідає лікарка.

Кирило Кирсанов – оперуючий лікар-уролог, але через війну підміняв травматологів та хірургів інших напрямків.

Кирило Кирсанов в райлікарні на Волині

«В останні дні в нас ні медикаментів, ні антибіотиків, ні перев’язувального матеріалу, в нас не було, ні світла. Ми генератор обкладали мішками з піском, щоб він не постраждав», – розповів лікар.

Коли обстрілами було знищене життєвонеобхідне устаткування – медперсонал був змушений залишити лікарню.

Зруйновані обстрілами операційні та палати обласної лікарні Маріуполя

«Ми кожен день думали, що повинно якесь диво здійснитися, щось же повинно бути краще. А було все гірше і гірше. Ми повністю втратили надію. Ми коли покидали це місто, розуміли, що залишатися там не можна, що ми вже не допоможемо нікому, що ми безсилі, і був відчай», – пригадує Оксана.

Щоб вибратися з міста медики пішки подолали 20 кілометрів.

«Ми пробігли під авіаударами, падали на землю, вставали, бігли далі, вибігли на трасу і нас підхопили небайдужі люди і вивезли з Маріуполя», – розповіла лікарка.

Усе, що подружжя привезли на Волинь – документи та альбом з родинними знімками. У Оксани та Кирила в Маріуполі згоріла квартира. Попри це, каже Кирило, чоловік із дружиною мріють повернутися додому та відбудувати місто.

">http://

Як розповів начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух, зараз в медзакладах Волині офіційно працює 51 лікар, 11 молодших спеціалістів, провізор, два фармацевти, два бухгалтери, які приїхали з регіонів, де відбуваються бойові дії.

Читати також: Три тижні у пеклі Маріуполя. Розповідь лікаря, який вирвався звідти


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина З Київщини на експертизу вивезли понад 400 тіл цивільних
Наступна новина МОН розробляє програму, щоб відтермінувати оплату за навчання для студентів
Останні новини
Схожі новини