Волинській лікарні привезли дві вантажівки ліків та обладнання. На ньому вже зробили першу операцію

Волинській лікарні привезли дві вантажівки ліків та обладнання. На ньому вже зробили першу операцію

Волинська обласна клінічна лікарня отримала дві вантажівки благодійної допомоги з Німеччини. Це ліки, інструменти, ліжка та операційний рентген-монітор загальною вартістю приблизно 400 тисяч євро.

Медичному ж закладу ці речі дісталися безоплатно завдяки роботі благодійної організації «Відродження України», – розповів її президент Анатолій Капустюк.

Організацію створили ще у 2014 році. На якийсь час в останні роки вона призупинила роботу. Однак із початком повномасштабного вторгнення російської армії в Україну її діяльність довелося активізувати. Так, окрема команда волонтерів працює у Берліні, де налагоджує зв’язки з організаціями та небайдужими людьми, які готові допомогти Україні.

Що привезли і як це може допомогти

Днями велика партія гуманітарної допомоги приїхала до Луцька.

«З цього всього при потребі можна було відкрити ціле нове відділення лікарні», – каже Анатолій Капустюк.

Директор Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар розповідає, що ця допомога підсилить хірургію.

Отримані ліки – це: антибіотики, гепарини (препарати для профілактики утворення тромбів), кровоспинні, дорогі препарати для наркозу, інсулін.

«В умовах воєнного стану вони вкрай необхідні, адже в хірургії, особливо в такі часи, все повинно бути під рукою», –  наголошує керівник лікарні.

Під час вивантаження гуманітарної допомоги

30 функціональних ліжок розподілили між відділеннями. Вони слугуватимуть післяопераційним тяжким хворим, адже змінюють положення, підіймаються до рівня каталки і тим самим полегшують перекладання хворого. Частина замінятиме собою і ліжко, і каталку. Це дозволятиме хворих із травмами хребта, зокрема шийного відділу, тазу, менше перекладати з місце на місце.

Інструменти ж призначені для хірургії кінцівок та суглобів.

«Це дороговартісне делікатне обладнання, яке часто виходить із ладу і потребує заміни. А такі речі потрібні постійно, бо за рік ми виконуємо приблизно тисячу втручань на кістках та суглобах», – наголошує Олександр Дудар.

У майбутньому частина інструментів може допомогти розвивати напрямок хірургії кисті.

Найбільш цінне надбання – операційний рентген-монітор, що показує зображення в режимі реального часу. В середньому новий такий коштує у межах семи мільйонів гривень.

«Такі прилади в лікарні були, але їх замало. Ми використовували ці апарати в хірургії печінки та кардіохірургії, де потрібно було бачити хід каменів, судини. На хірургію кісток їх уже не вистачало – там використовувались старіші рентген-апарати з великою затримкою між знімком і власне отриманням зображення.

Тепер же завдяки моніторингу в режимі реального часу тривалість операцій на кістках можна скоротити в середньому на 30-60 хвилин. Це важливо не лише в сенсі логістики, а й тривалості анестезії. Чим коротша операція, тим менше ризиків для здоров’я пацієнта і тим менша крововтрата.

Якщо, не дай Боже, в нас будуть пацієнти з кульовими та осколковими пораненнями, цей рентген-монітор теж стане у нагоді», – каже Олександр Дудар.

«Від себе і від пацієнтів висловлюю вдячність Анатолію Капустюку та організації «Відродження України» за те, що допомагають і зміцнюють базу обласної лікарні. Ми ж, своєю чергою, гарантуємо високоякісну допомогу всім, хто звернеться», – додав він.

З допомогою цього рентген-монітору вже зробили першу операцію

Що вже зробили з цим обладнанням

26 квітня гуманітарну допомогу привезли, а вже наступного дня, 27 квітня, обладнання використали для першого хірургічного втручання.

Оперували 22-річного пацієнта, який впав із мотоцикла й отримав складний перелом ключиці зі зміщенням, – розповів завідувач відділення екстреної (невідкладної) допомоги Микола Пемпко.

Першу допомогу чоловіку надали в районній лікарні. В обласній же його знову обстежили і зробили спеціалізовану процедуру – ключицю зафіксували пластиною. Час операції завдяки новому рентген-монітору вдалося скоротити щонайменше на 30 хвилин.

Приймальне відділення обласної лікарні нещодавно пережило глобальну реконструкцію. Тепер медичний заклад надає не лише планову, а й екстрену допомогу. Оперувати пацієнтів можуть просто у приймальному відділенні, на першому поверсі.

***

Анатолій Капустюк каже, що ця гуманітарна допомога стала можливою завдяки співпраці з Асоціацією українців в Німеччині, мережею лікарень Johanniter, аптек KaDeWe, організацією «Фармацевти без кордонів» та компанією Noweda.

Благодійна організація Відродження України висловлює подяку за надану допомогу: 

Професору, лікарю клініки травматології та ортопедії Регенсбурзської лікарні братів милосердя Бернду Фюхтмаєру;

Професору Конраду Бальдамусу та його команді Матіасу Беккеру, директору лікарні Johanniter GmbH в місті Берлін, пані Вів’єн Воіг, Міхаелю Шмідту, Франку Бокеру;

Пану Хуберуку, представнику лікарні Johanniter у місті Штендаль

Пану Бальтесу, представнику лікарні Johanniter у місті Бонн

Пану Адаму, представнику лікарні  Johanniter у місті Тройєнбрітцен

Пану Льору, представнику лікарні Waldkrankenhaus у місті Бонн

Пану Шнайдеру та пану Фритцу, представникам приватної лікарні у місті Штутгарт 

Пані Абаєвій, представниці аптеки KaDeWe у місті Берлін

Пані Людмилі Млош, голові Центральної  Спілки Українців в Німеччині (ЦСУН) у місті Берлін 

Асоціації Фармацевтів без кордонів у місті Берлін 

Компанії Ахорн Менеджмент (AHORN Management GmbH) у місті Берлін

Компанії Клінге Фарма (Klinge Pharma GmbH) у місті Хольцкірхен

Також висловлюють теплі слова подяки:

Доктору Мартіні Гехард/ Dr. Martina Gerhardt

Аннеті Монтіоє / Annett Montjoie (Noweda)

Нікласу Гротемаєру / Niklas Grotemeyer (Noweda)

Каті Утшіг / Katja Utschig

Володимиру Ошерову /Vladimir Osherow 

Павлу Гітіну / Pavel Gitin

Уті та Манфреду Шульце / Uta und Manfred Schulze

Усе це було б неможливим без роботи команди «Відродження України» в Берліні:

Віце-президента Благодійної організації «Відродження України» в Німеччині Олени Ейнгорн.

Волонтерів: Луіса Вінкентія Норієга Адріансена, Аліни Щетініної, Романа Сови та інших...
Підписання актів прийому-передачі
Анатолій Капустюк та Олександр Дудар


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Лучани передали позашляховик, тепловізор та засоби захисту для бійців на передову. ФОТО
Наступна новина У Володимирі сьогодні прощатимуться із загиблим Героєм
Останні новини
Схожі новини